Budżet wojskowy Rosji ma wzrosnąć o 10 mld USD

Wydatki Rosji na cele wojskowe mają wzrosnąć o 679 mld rubli (10 mld USD), podczas gdy nakłady budżetowe na świadczenia socjalne spadają o 375 mld rubli (6 mld USD) poinformował we wtorek portal Gazeta.ru powołując się na źródło rządowe.

Budżet wojskowy Rosji ma wzrosnąć o 10 mld USD
Budżet wojskowy Rosji ma wzrosnąć o 10 mld USD (FORUM)

The Moscow Times, który także porusza ten temat, odnotowuje na swej stronie internetowej, że w poniedziałek rosyjski resort finansów opublikował projekt nowelizacji budżetu przewidujący redukcję świadczeń socjalnych z 13,1 bln rubli (210 mld USD) do 12,7 bln (203 mld USD). Uwzględniono już w tym decyzję rządu, by emerytom wypłacić jednorazowo po 5 tys. rubli zamiast indeksacji emerytur do poziomu inflacji.

The Moscow Times wskazuje zarazem, że w sumie budżet państwa ma wzrosnąć o 304 mld rubli (4,8 mld USD) z 16,1 bln (258 mld USD) do 16,4 bln (263 mld USD), co oznacza, że rząd uwalnia do 678 mld rubli (10 mld USD).

Gazeta.ru napisała, powołując się na anonimowe źródło rządowe, że zwiększenie budżetu ma związek ze spłatą gwarantowanych pierwotnie przez rząd kredytów na realizację kontraktów w dziedzinie obronności. W ten sposób resort finansów będzie mógł zredukować ciężar wydatków obronnych w budżetach na lata 2017-2019 - twierdzi wspomniane źródło.(PAP)

az/ mal/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~Yuhuu

Niech się zbroją bo Wróg U Bram.
Na jeden miliard Rosjan USA wyda 100mld $ Taka jest proporcja.Trzeba się bać Ruskich i kupować jankeski złom.

! Odpowiedz
2 3 ~PIS_IQ_wynosi_18

Budżet wojskowy Rosji jest i tak bardzo skromny w stosunku do budżetu USA. Rosja wydaje na obronność zaledwie 10 % tego co wydają Amerykanie. A pod koniec lat 80-tych i praktycznie przez całe lata 90-te Rosja wydawała na obronę tylko 5 % budżetu przeznaczanego przez USA na ten cel. Rosja ma duże opóźnienia które nawarstwiły się przez te blisko 30 lat i nawet gdyby dzisiaj zwiększyli budżet obronny o 400 % to żeby nadrobić opóźnienia musi upłynąć co najmniej 50 lat. To dobrze że Rosja zwiększa swój budżet obronny to tylko podnosi poziom bezpieczeństwa na świecie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~Liszka

Biedny naród,oszukiwany i okradany,nie mają szczęścia do przywódców !

! Odpowiedz
5 2 ~patriota

Wreszcie znalazł się uczciwy Polak, który nie chce stawiać interesu Watykanu tj. obcego państwa ponad interes Polski. Od 1989 r. interes Watykanu jest stawiany ponad interes Polski i to nas podatników kosztuje około 8 mld złotych rocznie (koszty konkordatu). Narodzie obudź się i przestań sponsorować obce mocarstwo, którego zasoby złota i kamieni szlachetnych są tak olbrzymie że wszystkie magazyny Watykanu puchną w szwach.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~plutarch

HEJTERZE KOPIEJKOWY, NIE ODWRACAJ KOTA OGONEM. ZNAMY WASZE PATENTY HEJTERZENIA POLSKIEGO KOŚCIOŁA! Nie, żebym był przesadnie kościelny, ale wnerwia mnie ta krzywa propaganda.

! Odpowiedz
6 7 ~plutarch

Zrzutka emerytów, chorych i wykluczonych na "imperium". Rosjanie, obudźcie się z przydługiego snu!

! Odpowiedz
12 4 ~Marek

Jak ci zarżną rodzinę a ty będziesz uciekał w gaciach do lasu to sobie dezerteruj durniu.

! Odpowiedz
2 3 ~endi

to zależy , dla niektórych z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu :)

! Odpowiedz
17 11 ~ibris

mała sonda : kto w razie wojny zdezerteruje łapka zielona, kto idzie na front walczyć za boga, honor i ojczyznę łapka czerwona.

! Odpowiedz
13 14 ~MacGawer

Jesteś głupszy niż ustawa pzrewiduje! Jak pokazuje historia w czasie wojny możewsz sobie dezerterować. Np. nasi przedwojenni komuniści dezerterowali na wschód, Ukraińcy z naszej armii uciekali do domów... I co zyskali? Ano to, że wojna dopadła ich tam z jeszcze większym okrucieństwem. Byłoby inaczej gdyby NIE BYŁO żadnych ustępstw, z kreaturami pokroju Hitlera nalezy postępować twardo! I nie obrażaj naszych przodków pisząc z lekceważeniem (z małej lirtery) o tym za co przelewali krew. Bo tylko dlatego że to zrobili możesz dzisiaj pisać to co napisałeś!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
RUB 0,00% 0,0604
2019-12-06

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil