Budka: Prokuratura wciągnięta w walkę polityczną

Prokuratura została wciągnięta w bieżącą walkę polityczną, ocenia minister sprawiedliwości Borys Budka.

Według niego ponowne połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego niosłoby duże ryzyko upolitycznienia prokuratury. Rozmówca gazety uważa, że powinien zostać wzmocniony nadzór sądowy nad prokuraturą. Niezawisły sąd powinien szybciej reagować, kiedy są łamane procedury. Trzeba zagwarantować prokuratorom wolność od nacisków politycznych.

Budka nie odrzuca tezy, że afera taśmowa "może być pisana obcym językiem".

Minister zaprzecza zarzutom, że Platforma Obywatelska "skręca w lewo". - "Nawet jeśli większość z nas nie popiera małżeństw osób tej samej płci, nie możemy udawać, że temat homoseksualizmu w Polsce nie istnieje. Potrzebne są dobre rozwiązania w sprawie związków partnerskich". Ale w ocenie szefa resortu sprawiedliwości "nie jest możliwe na gruncie konstytucji zrównanie związków partnerskich i małżeństw".

Budce trudno uwierzyć, że "w nadchodzących wyborach Polacy będą chcieli na złość sobie odmrozić uszy i zagłosują na PiS".

 (PAP)

mp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 6 ~dobek

Pan minister Budka dopiero zauważył że prokuratura jest wciągnięta w polityczne gry , przez 8 lat różnymi aferami i z korupcją się nie zajmowała . To Platformie Obywatelskiej pasowało bo jaką komisje śledzą powołać w SEJMIE wyjaśnienia afer wmawiano że to prokuratura wyjaśnia
.A teraz pan Budka twierdzi TV info że trzeba powołać komisje śledzą sprawie skoków bo prokuratura jest nieporadna i nie wyjaśni tej sprawy .A teraz wypowiada się Prokuratura że została wciągnięta w polityczne rozgrywki [ Trzeba zagwarantować prokuratorom wolność od nacisku politycznych ] to PLATFORMA tak zwana OBYWATELSKA odebrała przez 8 lat wolność prokuraturom . PS; ciekawy minister i jego wypowiedzi i komentarze ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~MiniMinisterfinansó

Prawdziwy z niego komuszy gieroj. Takich zaprzancow już nie trzeb..

! Odpowiedz
3 3 ~polak

Prokuratorz robią co chcą. Są ponad wszelką kontrolą.Mają pod kręgosłupem prawo krzywdy ludzkie.Takiego rozpasania wymiaru sprawiedliwości jeszcze w polsce nie było.

! Odpowiedz
2 3 ~Mlecz

To czego przez całe lata doświadczamy jest oczywistym pokłosiem PRL. Właśnie dla tego przebudowywać należy Polskę.

! Odpowiedz
3 7 ~miro

od jesieni prokuratorzy będa mieli mnóstwo pracy

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil