REKLAMA

Budimex zbada zainteresowanie rynku opcją zbycia udziałów w Budimex Nieruchomości

2020-09-29 14:48
publikacja
2020-09-29 14:48
fot. Adam Chełstowski / FORUM

Budimex, w ramach przeglądu opcji strategicznych segmentu deweloperskiego, postanowił zbadać w pierwszej kolejności zainteresowanie rynku opcją zbycia udziałów w Budimex Nieruchomości - podała spółka w komunikacie.

"Opcja ta na obecnym etapie wydaje się najbardziej korzystna i pozwalająca na najszybsze zbadanie faktycznego zainteresowania inwestorów. Rozpoczęcie tego procesu, tak jak wyżej wskazano, nie oznacza rezygnacji z pozostałych opcji strategicznych" - napisano.

Na początku lipca Budimex rozpoczął przegląd opcji strategicznych segmentu deweloperskiego grupy.

Jak podawano wtedy, w ramach przeglądu Budimex zamierzał przeanalizować scenariusze obejmujące m.in. pozyskanie znaczącego inwestora lub inwestorów dla działalności deweloperskiej (zarówno mniejszościowych jaki i większościowego), zawarcie aliansu strategicznego z innym podmiotem, wprowadzenie spółki na giełdę w Warszawie. Analizie miała też zostać poddana możliwość dywersyfikacji działalności deweloperskiej w kierunku budowy wartości aktywa.

Budimex informował w sierpniu, że chce zakończyć przegląd opcji strategicznych dla segmentu deweloperskiego nie później niż do końca czerwca 2021 roku. (PAP Biznes)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki