Brzeziński: Polska musi się zbroić

Polska powinna się zbroić, kupować sprzęt, modernizować i zwiększać armię, mówi Zbigniew Brzeziński w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Powinniśmy liczyć na siebie, by być w stanie jak najdłużej bronić się sami, radzi polityk. Trzeba pamiętać, że choć w NATO obowiązuje zasada solidarności z zaatakowanym sojusznikiem, to w pakcie obowiązują procedury i zasada jednomyślności. Oznacza to, że w przypadku konfliktu NATO przez jakiś czas mogłoby być sparaliżowane, choćby przez Grecję, która jest przyjacielem Rosji i która ma przecież prawo weta.

Brzeziński przypomina, że przy okazji rocznicy aneksji Krymu w Moskwie odbyła się wielka manifestacja. Przemawiał na niej prezydent Putin. W pewnym momencie w tłumie rozległy się okrzyki: "Następna Finlandia, a potem Polska". - "Nie bagatelizowałbym tego", podkreśla były doradca prezydenta USA.

Zdaniem Brzezińskiego nie jest konieczne, by Ukraina znalazła się w NATO. - "Mogłoby to nawet być szkodliwe. Kijów będący jednocześnie w Sojuszu i w UE byłby zbyt dużym policzkiem dla Rosji".

Więcej: http://www.rp.pl (PAP)

mp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil