Broniarz: Pracowitość Szumilas to para puszczona w gwizdek

Krystyna Szumilas żegna się z posadą szefa Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zastąpi ją Joanna Kluzik-Rostkowska. Ta zmiana może okazać się obiecująca dla Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Prezes ZNP Sławomir Broniarz podkreśla, że decyzje podejmowane przez Krystynę Szumilas nie były i nie są dla nauczycieli korzystne. Dyrekcja związku pracowitość byłej minister określa jako mało pożądaną. "To raczej taka para puszczona w gwizdek. Efekty jej pracy są dalekie od oczekiwań nauczycieli i środowiska pedagogicznego" - powiedział prezes ZNP.

Sławomir Broniarz uczula, że stanowisko Ministra Edukacji nie wymaga przeprowadzania ciągłych, zbędnych rewolucji. "Wolelibyśmy, żeby minister miał mniejsze ambicje. Nie sądzę, żeby Rada Ministrów wymagała, aby nowy kierownik resortu był zobligowany do przedstawiania nowych rewelacji" - uważa Sławomir Broniarz.

W najbliższą sobotę w Warszawie ZNP organizuje manifestacje. Nauczyciele i pracownicy oświaty będą protestować przeciwko zmianom w karcie nauczyciela, które zaproponowała - żegnająca się z posadą - Krystyna Szumilas.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Konrad Słoka/sk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil