REKLAMA

Bricks Acquisitions Limited ogłosi wezwanie na 100 proc. akcji Robygu po 3,55 zł za akcję

2017-12-01 07:46, akt.2017-12-01 09:09
publikacja
2017-12-01 07:46
aktualizacja
2017-12-01 09:09

Bricks Acquisitions Limited, podmiot należący do funduszy inwestycyjnych Goldman Sachs International, ogłosi wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 100 proc. akcji Robygu, po cenie 3,55 zł za akcję - poinformował Robyg w komunikacie. O 9:08 za akcję spółki płacono 3,52 zł po wzroście o ponad 11 proc.

fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Robyg podał, że 1 grudnia 2017 r. podpisał umowę z Bricks Acquisitions Limited oraz European Special Situations Group of the Securities Division of Goldman Sachs International, zgodnie z którą inwestor ten zobowiązał się do ogłoszenia, w terminie jednego dnia od dnia ogłoszenia transakcji przez spółkę, wezwania do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji.

Wezwanie zostanie ogłoszone między innymi pod warunkiem otrzymania przez inwestora bezwarunkowej zgody UOKiK na dokonanie koncentracji, objęcia zapisami minimalnej liczby akcji wynoszącej 66 proc. ogólnej liczby akcji (czyli 191.004.791 akcji), czy podpisania umowy dotyczącej strategicznej współpracy oraz integracji spółki w grupie kapitałowej inwestora.

Robyg poinformował, że członkowie zarządu spółki, Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej, a także Alex Goor, przewodniczący rady nadzorczej Robyg Construction oraz określone wehikuły inwestycyjne kontrolowane przez te osoby zawarli z Bricks Acquisitions oraz jego bezpośrednim podmiotem dominującym, ELQ Investors VIII Limited porozumienie na podstawie którego zobowiązały się sprzedać w wezwaniu wszystkie posiadane akcje.

Robyg podał, że w związku z prowadzonym procesem poszukiwania inwestora strategicznego udzielił wcześniej Bricks Acquisitions Limited wyłączność na przeprowadzenie due diligence oraz prowadzenie negocjacji w sprawie transakcji, której celem jest nabycie przez niego 100 proc akcji spółki oraz zniesienie ich dematerializacji i zakończenie notowań na GPW.

- Nabycie Robygu daje Goldmanowi możliwość zainwestowania w wysokiej jakości platformę rynku nieruchomości, budowaną w oparciu o lokalne i globalne doświadczenia. Zamierzamy blisko współpracować z kierownictwem spółki nad dalszym rozwojem spółki, zapewniając kapitał i fachową wiedzę, aby wspierać długoterminowy sukces ROBYG - powiedział Tavis Cannell, partner w European Special Situations Group w Goldman Sachs.

- Goldman Sachs jest idealnym partnerem strategicznym. Dzięki znaczącym zasobom kapitałowym, rozległej znajomości branży oraz doświadczeniu instytucjonalnemu, Goldman Sachs będzie efektywnie wspierać Robyg w umacnianiu wiodącej pozycji na polskim rynku mieszkaniowym oraz w dalszym rozwoju i zwiększaniu skali działalności. Zarząd analizuje warunki Wezwania i planuje opublikować w najbliższych dniach formalną rekomendację dla akcjonariuszy Robygu - powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej Robyg.

Na zamknięciu czwartkowych notowań akcje Robygu kosztowały 3,16 zł. (PAP Biznes)

seb/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Powiązane

Komentarze (1)

dodaj komentarz
bankierkomentuje
Czy na BBD (BBI Development S.A) tez bedzie wezwanie skoro jest takie tanie i takie projekty kreci ?

Nawet norweski fundusz zakupil te akcje. Wczoraj byla ciekawa sesja gdzie WIG20 ostro w dol a BBD 8% do gory. To chyba spolka na kryzys. Wszystko bedzie lecialo w dol a na BBD beda krecic wynik kursu ostro do gory ? Ciekawie moze byc.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki