REKLAMA

Brexit zuboży brytyjskie gospodarstwo domowe o 1250 funtów rocznie

2016-11-25 14:32
publikacja
2016-11-25 14:32

Brexit zuboży brytyjskie gospodarstwa domowe średnio o 1250 funtów rocznie szacuje niezależny Instytut Studiów Fiskalnych. Opiera on swoją prognozę na ocenach Urzędu Odpowiedzialności Budżetowej, którego rolą jest analizowanie finansów państwa na potrzeby brytyjskiego rządu.

fot. / / YAY Foto

Instytut Studiów Fiskalnych zauważa, że wzrost płac realnych zatrzymał się już w 2008 roku, ale Brexit przedłuży ten trudny okres na kolejne co najmniej cztery lata - do końca dekady. Mniej odczują to emeryci, dzięki hojnej formule rewaloryzacji, ale ucierpi standard życia rodzin uzależnionych od regularnych płac.

Kłóci się to z optymizmem kanclerza skarbu, Philipa Hammonda, który powiedział w środę w Izbie Gmin, że rysujące się obecnie ożywienie gospodarcze dotyczy tylko Londynu i okolic, ale że każdy z krajów i regionów Wielkiej Brytanii ma dziś rekordową liczbę zatrudnionych.

Dyrektor Instytutu Studiów Fiskalnych podkreśla jednak, że wzrostowi zatrudnienia nie towarzyszy wzrost zarobków. Paul Johnson powiedział internetowej gazecie "The Independent", że obecna dekada będzie pod tym względem najgorsza przynajmniej od czasu II Wojny Światowej, a może nawet Wielkiego Kryzysu lat 20. i 30. ubiegłego wieku.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Grzegorz Drymer, Londyn/dyd

Źródło:IAR
Tematy
Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~lol
Znowu jakieś pseudowyliczanki strefy 51

Powiązane: Brexit

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki