REKLAMA

Brazylia: pandemia nie ustępuje

2020-12-03 01:13
publikacja
2020-12-03 01:13
fot. Sebastiăo Moreira / EFE

W ciągu ostatniej doby w Brazylii przybyło 49 863 nowych zakażeń i 697 zgonów z powodu Covid-19 - poinformowało w środę brazylijskie ministerstwo zdrowia. Podkreślono, że utrzymuje się najwyższy dobowy przyrost zakażeń od początku września.

Dane ze środy są prawie takie same jak z wtorku (odpowiednio 50 909 nowych zakażonych i 697 zgonów).

Łączna liczba przypadków zakażeń od początku pandemii wzrosła do 6 436 650 a zgonów do 174 515.

Statystycznie w Brazylii odnotowuje się ponad 82 zgony i ponad 3 tys. zakażonych osób na każde 100 000 mieszkańców.

Brazylia jest trzecim krajem na świecie, po USA i Indiach, w którym stwierdzono ponad 6 mln zakażeń. Pod względem liczby zgonów Brazylia zajmuje drugie miejsce na świecie - po Stanach Zjednoczonych.

Brazylijski urząd regulacji rynku farmaceutycznego Anvisa poinformował w środę, że jest gotów zaaprobować szczepionki na Covid-19 do stosowania w trybie nadzwyczajnym i określił warunki, jakie producenci musieliby spełnić aby otrzymać odpowiednie zezwolenie.

Podkreślono, że każdy wniosek będzie rozpatrywany oddzielnie oraz, że szczepionka musi być na końcowym etapie prób w Brazylii.

Obecnie w fazie III prób znajdują się w tym kraju szczepionki koncernów AstraZeneca, Johnson & Johnson, Pfizer i Sinovac.

We wtorek ministerstwo zdrowia przestawiło zarys 4-etapowego planu szczepień, jakie będą prowadzone w ramach walki z koronawirusem. W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną ludzie starsi, pracownicy służby zdrowia oraz przedstawiciele rdzennej ludności tj. Indianie z terenów Amazonii. Ostateczny scenariusz kampanii szczepień będzie zależny od tego, ile szczepionek znajdzie się ostatecznie w dyspozycji brazylijskiej służby zdrowia. (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
przemyslaw-pelka
Straszymy straszymy ciferkami

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki