REKLAMA

Branża AGD domaga się państwowej kontroli

2013-09-25 03:02
publikacja
2013-09-25 03:02

Branża producentów AGD, RTV i IT chce, żeby państwo monitorowało recykling zużytego sprzętu.

Postulaty branży to reakcja na przedstawiony przez ministerstwo środowiska "Projekt założeń projektu ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym". Dokument zakłada stworzenie elektronicznego systemu monitoringu, dzięki któremu możliwe będzie śledzenie drogi sprzętu od momentu wytworzenia aż do ostatecznego recyklingu - informuje "Puls Biznesu".

korzystam z kablówki, czy muszę płacić abonament RTV?» Korzystam z kablówki, czy muszę płacić abonament RTV?

"Wszyscy są zgodni, że taki system jest dobrym pomysłem. Kontrowersje dotyczą jednak tego, kto miałby go prowadzić" - tłumaczy Wojciech Konecki, dyrektor generalny Związku Pracodawców AGD - CEGED.

Projekt ustawy zakłada, że za opracowanie i sfinansowanie systemu powinni być odpowiedzialni sami producenci sprzętu. Zdaniem ich samych (czyli przedstawicieli organizacji branżowych), może to jednak oznaczać pokusę nadużycia.

"Bez niezależnego nadzoru niektórzy producenci mogą się skusić na tanie oferty firm recyklingowych z szarej strefy" - twierdzi Michał Kanownik, dyrektor Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego RTV i IT. (PAP)

tpo/

Źródło:PAP
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Powiązane

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~anka
Idioci. Jeśli ten pomysł wejdzie w życie, za parę lat będziemy mieli kolejny urząd, zatrudniający tysiące osób, kontrolujących firmy - i zaczną się narzekania, że utrudniają pracę firmom. Tego typu ustawy służą tylko dużym koncernom z wielkimi działami księgowości i własnymi prawnikami - małym, dopiero startującym Idioci. Jeśli ten pomysł wejdzie w życie, za parę lat będziemy mieli kolejny urząd, zatrudniający tysiące osób, kontrolujących firmy - i zaczną się narzekania, że utrudniają pracę firmom. Tego typu ustawy służą tylko dużym koncernom z wielkimi działami księgowości i własnymi prawnikami - małym, dopiero startującym - to rzucanie kłód pod nogi. A ludzie się dziwią, że tak wiele raczkujących biznesów pada w ciągu roku, dwóch od założenia... Właśnie przez takie durne pomysły i coraz większą ilość regulacji, dzięki którym duży pozbywa się konkurencji mniejszych.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki