REKLAMA

Bosch przejmuje Zelmera

2013-03-25 13:38
publikacja
2013-03-25 13:38

Monachium/Warszawa, 25 marca 2013 (bsh) - W piątek, 22 marca 2013 roku BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., polska spółka-córka BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH, została większościowym udziałowcem Zelmer S.A., uznanego producenta drobnego AGD w Europie Środkowo-Wschodniej. Obie spółki będą kontynuować działalność w ramach Grupy BSH z odrębnym portfolio marek i produktów. Transakcja ma być źródłem dalszego wzrostu zarówno dla Zelmera, jak i BSH.

BSH przejmuje kontrolę nad spółką Zelmer S.A. w wyniku sfinalizowania transakcji nabycia większościowego pakietu akcji poprzez GPW. Transakcję poprzedziło publiczne wezwanie do sprzedaży akcji. Zbycie 97,78 proc. akcji spółki odbyło się formalnie w dniu 22 marca 2013 r.

"BSH postrzega rynek drobnego AGD jako potencjalne źródło dalszego dynamicznego wzrostu, co czyni go kluczowym dla nas obszarem. Dzięki wysokiej rozpoznawalności marki Zelmer w jej segmencie rynkowym, Dział Drobnego AGD BSH ma teraz szansę rozwijać się jeszcze szybciej" - mówi Dr Ralf Fuchs, Dyrektor Wykonawczy Globalnego Obszaru Drobnego AGD w BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej transakcji, ponieważ pozwoli nam ona w dalszym ciągu umacniać pozycję rynkową BSH tak w Polsce, jak i w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zelmer uzupełni sieć naszych zakładów produkcyjnych oraz portfolio produktów o nowe urządzenia w tych segmentach rynku, w których dotychczas nie byliśmy obecni" - dodaje Konrad Pokutycki, Prezes Zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego sp. z o.o.

Po wejściu do Grupy BSH, Zelmer będzie nadal produkował pod własną marką. Lokalizacja zakładów Zelmer na południu Polski ma istotne znaczenie dla rozwoju sieci centrów logistycznych BSH w Europie Środkowej i Wschodniej. Fabryka Zelmer w Rogoźnicy może potencjalnie produkować na potrzeby również innych europejskich rynków koncernu. Zmiana właściciela Zelmer nie będzie miała bezpośredniego wpływu na bieżącą działalność, strukturę i plany dotyczące zakładów BSH w Łodzi i innych miejscach, gdzie dziś funkcjonują fabryki koncernu.

Zelmer ma teraz silnego inwestora branżowego, który przyczyni się do wzrostu firmy w ramach swojej europejskiej struktury. Nasza znana marka i silna pozycja na rynku drobnego AGD w Polsce, jak również rosnące znaczenie firmy na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, wspierane finansowym i technologicznym zapleczem BSH, będą mieć zasadnicze znaczenie dla budowania przyszłości Zelmeru" - powiedział Janusz Płocica, Prezes Zarządu Zelmer S.A.

BSH będzie teraz dążył do przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji w Spółce będących w posiadaniu akcjonariuszy mniejszościowych i wycofania Zelmer S.A. z obrotu giełdowego.

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki