REKLAMA

Borys: Trwają intensywne rozmowy z KE ws. tarczy finansowej 2.0

2020-12-04 13:10, akt.2020-12-04 16:16
publikacja
2020-12-04 13:10
aktualizacja
2020-12-04 16:16
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Liczymy na zgodę Komisji Europejskiej do końca grudnia, by wsparcie dla firm z Tarczy Finansowej PFR 2.0 było dostępne od stycznia - poinformował w piątek prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Dodał, że trwają intensywne negocjacje w tej sprawie z KE.

"Trwają intensywne negocjacje #TarczaFinansowaPFR 2.0 z @EUinPL. Liczymy na zgodę KE do końca grudnia, żeby wsparcie dla firm było dostępne od stycznia" - napisał w piątek na Twitterze prezes PFR Paweł Borys.

Premier: W kolejnej odsłonie tarczy finansowej PFR będziemy wspierać najbardziej pokrzywdzone branże

Premier przekonywał, że państwo będzie wspierać przedsiębiorców i pracowników w walce ze skutkami epidemii.

"Dzięki dotychczasowemu wsparciu w ramach Tarczy Antykryzysowej i Finansowej udało się uratować kilka milionów miejsc pracy. Na tle Unii Europejskiej mamy drugie najniższe bezrobocie w całej wspólnocie. Tylko nasz południowy sąsiad - Republika Czeska, nas wyprzedza" - napisał Morawiecki.

"Nasze rządowe programy wsparcia działają. Ale to nie koniec pomocy - w kolejnej odsłonie Tarczy Finansowej Polski Fundusz Rozwoju będziemy wspierać najbardziej pokrzywdzone branże i wiele firm. Chcemy, żeby były jak najlepiej przygotowane do normalnego działania i rozwoju zaraz po tym, jak rozpoczną się szczepienia" - dodał szef rządu.

Morawiecki zapewniał, że rząd będzie chciał przeprowadzić Polskę przez kryzys "jak najłagodniej".

"Przez te 100 dni odpowiedzialności, które przed nami, chcemy przeprowadzić Polskę i jej gospodarkę jak najłagodniej, unikając turbulencji, w które wpada cały świat. Będziemy gotowi na to, by w 2021 roku ponownie rozwinąć skrzydła polskiej gospodarki i kontynuować budowę solidarnego państwa dobrobytu" - napisał premier.

Tarcza Finansowa PFR 2.0 dla przedsiębiorców przewiduje 35 mld zł na wsparcie dla mikro, małych i średnich oraz dużych firm, z niemal 40 branż dotkniętych kryzysem.

W przypadku małych i średnich firm Tarcza Finansowa PFR 2.0 zakłada wsparcie do 7 mld zł. O pomoc będą mogły ubiegać się firmy zatrudniające do 249 pracowników. Firmy te mogą liczyć na dofinansowanie kosztów stałych niepokrytych przychodami w formie subwencji do maksymalnie 3,5 mln zł.

Tarcza dla dużych firm zakłada ok. 25 mld zł wsparcia i uelastycznienie zasad programu. O pomoc mogą się ubiegać firmy zatrudniające od 250 pracowników z obrotem powyżej 50 mln euro. (PAP)

amac/ pad/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jpelerj
Naprawdę nie można było tych rozmów przeprowadzić wcześniej? O tarczy słyszymy już od lata. Rząd jak zwykle nie ma pomysłu na nic i gra na czas zasłaniając się KE. Cały PIS.

Powiązane: Tarcza antykryzysowa - najważniejsze wiadomości

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki