Borys: Polska z 2. najniższym bezrobociem w UE i 3. z najniższym wśród młodych

2020-07-03 19:23
publikacja
2020-07-03 19:23
fot. bmszealand / Shutterstock

Polska z drugim najniższym bezrobociem w Unii Europejskiej i trzecim najniższym wśród młodych - poinformował w piątek na Twitterze prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

"Kryzys powoduje utratę pracy głównie osób młodych. W Hiszpanii, Grecji, czy Portugali mówi się o straconym pokoleniu po recesji w 2009. Dobre dane dla Polski o bezrobociu po maju - Polska z 2 najniższym bezrobociem w UE i 3 najniższym wśród młodych. Nie grozi nam stracone pokolenie" - napisał na Twitterze prezes PFR.

Jak podał unijny urząd statystyczny Eurostat wyrównana sezonowo stopa bezrobocia w Polsce w maju 2020 r. wyniosła 3 proc. W całej UE stopa bezrobocia wyniosła w maju 6,7 proc. Niższe niż w Polsce bezrobocie było w Czechach (2,4 proc.)

Wśród młodych stopa bezrobocia w maju w UE wyniosła 15,7 proc., a w Polsce 9,1 proc. Niższe niż w Polsce bezrobocie było w Niemczech (5,4 proc.) i w Czechach (7,2 proc.).(PAP)

autor: Ewa Wesołowska

ewes/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
marxs
dolicz borys jeszcze te miliony na postojowym
ps.postojowe to taka forma polskojęzycznego bezrobocia bez rejestracji w UP
spaceavenger
Rodacy, nie odmrażajcie sobie za tydzień uszu na złość Kaczyńskiemu. To lewica załatwiła we Włoszech i Hiszpanii młodych ludzi, którzy przyjeżdzają do Polski pracować. Polska musi przeciwstawić się żądaniom Brukseli i Niemiec, inaczej miliony młodych ludzi będą musiały spakować walizki.
szkuciaty
Jeszcze nie widziałem Włocha czy Hiszpana, który przyjechałby do nas pracować za nasze stawki. Nasze stawki powoli Ukraińcom przestają pasować, oni też do Niemiec wyjadą

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki