REKLAMA

Bon turystyczny. Komu będzie przysługiwać?

2020-06-18 14:28
publikacja
2020-06-18 14:28
fot. Amir Cohen / Reuters

Bon turystyczny będzie przysługiwać beneficjentom programu 500+ i dodatków opiekuńczych, w tym na dziecko niepełnosprawne - podano w prezydenckim projekcie ustawy ws. wprowadzenia bonu turystycznego na dzieci w wysokości 500 zł.

"Świadczenie w formie bonu będzie wynosić 500 zł na każde dziecko. Bon nie będzie podlegał wymianie na gotówkę, inne prawne środki płatnicze ani na inne środki wymiany. Uprawnienie do otrzymania bonu przysługiwać będzie beneficjentom programu społecznego 500+, a także beneficjentom dodatków, o których mowa w art. 80 ust. 1a, art. 113a oraz art. 115 ust. 2a ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (...), czyli wszystkim tym osobom, które w dniu wejścia w życie ustawy mają przyznane prawo do tych świadczeń lub dodatków oraz którym prawo to zostanie przyznane w okresie od dnia następującego po dniu wejścia w życie ustawy do dnia 31 grudnia 2021 r." - napisano w uzasadnieniu do projektu ustawy.

"Prawo do dodatkowego świadczenia w formie bonu przysługiwać będzie natomiast osobie, która ma przyznane prawo do świadczenia lub dodatku, o których mowa powyżej, na dziecko niepełnosprawne" - dodano.

Za pomocą bonu będzie możliwe dokonanie płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Koszt bonu turystycznego wraz z kosztami obsługi nie przekroczy 4 mld zł

Koszt bonu turystycznego wraz z kosztami obsługi nie przekroczy 4 mld zł - wynika z prezydenckiego projektu ustawy o Polskim Bonie Turystycznym, który w czwartek trafił do Sejmu. Dodano, że źródłem finansowania będzie Fundusz Przeciwdziałania COVID-19.

W uzasadnieniu prezydenckiego projektu podano, że będzie on miał pozytywny wpływ na działalność mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich przedsiębiorców.

Jak czytamy, szacuje się, że wejście w życie projektu ustawy pobudzi zakup usług turystycznych i imprez turystycznych realizowanych w Polsce.

"Koszt proponowanego rozwiązania wraz z kosztami obsługi nie przekroczy 4 mld zł" - napisano. Dodano, że źródłem finansowania programu będzie Fundusz Przeciwdziałania COVID-19. Przeczytaj więcej tutaj.

amac/ pad/ tus/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (10)

dodaj komentarz
dwam
pisze to ponownie moim zdaniem - PIS takim działaniami poniżyło pracujących ludzi którzy niewiele zarabiają a dzieci maja odchowane lub ich nie maja oni naprawdę liczyli na 1000 pln na swoje pierwsze wakacje od wielu lat... czuja sie pogardzani przez Dude i cala ta dobra zmianę to trochę tak jakby na nich "ktoś" pisze to ponownie moim zdaniem - PIS takim działaniami poniżyło pracujących ludzi którzy niewiele zarabiają a dzieci maja odchowane lub ich nie maja oni naprawdę liczyli na 1000 pln na swoje pierwsze wakacje od wielu lat... czuja sie pogardzani przez Dude i cala ta dobra zmianę to trochę tak jakby na nich "ktoś" spluną a prezydent Duda z uśmiechem im mówi że to deszczyk pada i im pomoże ....
meryt
2020-06-17
"Ministerstwo pracuje nad pomocą sektorową dla branży turystycznej"
"Kolejne spotkanie w tym samym gronie jest zaplanowane na przyszły tydzień, a do tego czasu mamy poznać szczegóły dotyczące bonów turystycznych. "
marcing14
Skoro wszyscy płacimy podatki to wszystkim się ten bon należy. Złodzieje!
sammler
Osobiście uważam, że nie należy się nikomu. I nie chodzi o ten bon, a ogólną zasadę, jaką wyznaję, że państwo nikomu nie powinno nic dawcą, ale przede wszystkim nie za dużo zabierać.

Natomiast jeżeli już ma być rozdawany, to zgadzam się, że powinien należeć się wszystkim (na zasadzie dobrowolności -
Osobiście uważam, że nie należy się nikomu. I nie chodzi o ten bon, a ogólną zasadę, jaką wyznaję, że państwo nikomu nie powinno nic dawcą, ale przede wszystkim nie za dużo zabierać.

Natomiast jeżeli już ma być rozdawany, to zgadzam się, że powinien należeć się wszystkim (na zasadzie dobrowolności - bez przymusu korzystania). Z bardzo prostego powodu, który chyba do tych tępych głów PiS-owskich decydentów nie dociera. Otóż jeżeli parę milionów osób dostanie ten bon bez ograniczenia w czasowym jego wykorzystaniu, to wiadomo, że wszyscy się rzucą wykorzystać go jak najszybciej. A to spowoduje, że ceny tak mocno wzrosną, że ci, którzy bonu nie dostaną, zapłacą podwójnie: za wzrost cen i za ten bon, który sfinansowali innym.

To są właśnie skutki działań socjalistów z PiS. Niestety to będzie działać tak długo, jak długo ich elektorat będzie tym, który na tym zyskuje, a nie tym, któremu zabierają. Karyny, które ten bon dostaną, nie będą pytać, skąd się wzięły na to pieniądze. One pójdą dać na mszę, by PiS rządził jak najdłużej. Może defraudować pieniądze (Ostrołęka C, CPK, elektrownia jądrowa, wybory Sasina itd.), może mieć w rządzie morderców gospodarki i osoby podejrzane o przekręty (wiadomo kto), może kłamać w żywe oczy, składając obietnice bez pokrycia (Duda i jego obietnice z poprzednich wyborów), byle PŁACIŁ 500+! Amen.
karbinadel
Zdaniem niemiłościwie panującej partii, należy się raczej tym, którzy nie płacą podatków
meryt odpowiada sammler
sammler Osobiście uważam... ogólną zasadę, jaką wyznaję, że państwo nikomu nie powinno nic dawcą"

Prywatne ulice i chodniki z bramkami do pobierania opłat.
marcing14
Znowu przywileje dla wybranych. Idealny kraj dla patologii a nie dla młodych co chcą się dorobić
antek10
Będzie rzeźnia cenowa jak wprowadza te bony bo każdy wie że turysta i tak przyjedzie bo ma darmowy bon do wydania :-) Suuuper
godojoshi
Ciekawy jestem cen w polskich "kurortach" w tym roku jeżeli ogromna ilość Polakół rzuci się na polskie wakacje, a jak jeszcze dostaną darmową kasę, to śmiem wątpić, aby usługodawcy nie zareagowali naturalnie na "darmowy" pieniądz leżący na ulicy.
nostsherlock
Jak zwykle socjal dla nierobów

Powiązane: Bon turystyczny – 500 zł na wakacje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki