REKLAMA

Rząd nie planuje przedłużenia bonu turystycznego mimo lockdownów

2021-04-27 09:50
publikacja
2021-04-27 09:50
Rząd nie planuje przedłużenia bonu turystycznego mimo lockdownów
Rząd nie planuje przedłużenia bonu turystycznego mimo lockdownów
fot. NadyaEugene / / Shutterstock

Rząd nie zamierza wydłużyć czasu na skorzystanie z bonu turystycznego. Priorytetem będzie zachęcenie do użycia bonu w najbliższym sezonie wakacyjnym, wynika ze słów Andrzeja Gut-Mostowy, wiceministra odpowiedzialnego za turystykę.

Bon turystyczny, czyli świadczenie w postaci 500 zł na letni wypoczynek dla dziecka, zostało wprowadzone rok temu. W związku z ponownym tymczasowym zamknięciem hoteli oraz zakazem działalności usługowej beneficjenci zastanawiają się, czy rząd zamierza przedłużyć termin na jego wykorzystanie.

Bon turystyczny nie będzie przedłużony

Wprowadzenie bonu turystycznego miało być ratunkiem dla firm oraz pomocą dla rodzin posiadających dzieci. Ze świadczenia można było korzystać w ubiegłe wakacje, kiedy obostrzenia zostały częściowo zniesione. W kolejnych okresach w ciągu roku zapłacenie bonem stało się niemożliwe z powodu zamknięcia hoteli oraz podmiotów turystycznych organizujących m.in. jednodniowe wycieczki. Zarówno w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, jak i podczas ferii zimowych rodzice nie mogli z niego skorzystać. Nie zrealizują go również podczas majówki. Mogło zrodzić to pytania, czy świadczenie zostanie przedłużone.

– Po licznych konsultacjach z branżą turystyczną uznaliśmy, że priorytetem powinno być wykorzystanie bonu turystycznego już podczas najbliższego sezonu wakacyjnego. I stąd lada chwila będzie promowany. Będziemy o nim przypominać, gdy tylko sytuacja epidemiczna pozwoli myśleć o regularnej turystyce – mówił Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister odpowiedzialny za turystykę w rozmowie z money.pl.

Polacy wykonali 425 tys. płatności przy użyciu Polskiego Bonu Turystycznego na łączną kwotę 281,3 mln zł – wynika z danych ZUS obejmujących dane od sierpnia 2020 r. do końca lutego 2021 r.

Bon turystyczny – jak wykorzystać?

Bon turystyczny można wykorzystać do 1 marca 2022 r. Świadczenie przeznaczone może zostać m.in. na opłacenie noclegu dla dziecka lub na wykupienie jednodniowej wycieczki zorganizowanej dla swoich pociech. Beneficjenci muszą zapłacić bonem do 1 marca 2022 r. Jednak samo wydarzenie, na które zostały przeznaczone pieniądze, może odbyć się w późniejszym terminie.

Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę. Skorzystać z niego można tylko u podmiotów, które zgłosiły się do programu. Są to przedsiębiorcy, organizacja turystyczne oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną.

DF

Źródło:
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
anty12
HAHAHAH napici w mBank, a nie sory mialo byc nabiciw PiS :D Jak tam pisiorki. Grzesiu, co napiszesz ? Super partia oszustow i zlodziei, nie :D
taki-ktos-jak-ja
Przecież taki był plan. Oni już rok temu wiedzieli co będzie w tym roku i to zostało uwzględnione w dacie ważności tego bonu. Ja się wtedy zastanawiałam dlaczego do marca 2022. Teraz już wiem, że to wszystko było dawno ukartowane. Jak to w plandemii.

Powiązane: Bon turystyczny – 500 zł na wakacje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki