REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Bolt ze zniżką na Dzień Kobiet. Wyniesie tyle, ile luka płacowa

2020-03-05 13:45
publikacja
2020-03-05 13:45

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Bolt, firma oferująca przejazdy, z tej okazji zaoferuje wszystkim paniom przejazdy ze zniżką. Wyniesie ona tyle, ile luka płacowa między kobietami i mężczyznami.

/ Bolt

Bolt poinformował na swojej stronie internetowej i w social mediach, że z okazji Dnia Kobiet oferuje paniom zniżkę na kolejne pięć przejazdów. Będą one tańsze o 19,9 proc. od ceny regularnej - tyle, ile w 2018 roku według raportu GUS-u wyniosła luka płacowa między kobietami a mężczyznami w Polsce.

Czym jest luka płacowa?

To różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn.

Luka płacowa ze względu na płeć to różnica pomiędzy średnimi stawkami godzinowymi brutto, które otrzymują kobiety i mężczyźni. Oblicza się ją na podstawie wynagrodzeń wypłacanych bezpośrednio pracownikom przed odliczeniem podatku dochodowego i składek na ubezpieczenie społeczne. Pod uwagę brane są tylko firmy zatrudniające przynajmniej dziesięć osób.

Ten sposób obliczania różnicy w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn nie bierze pod uwagę wszystkich czynników, które mogą odgrywać rolę, takich jak poziom wykształcenia, ilość przepracowanych godziny, rodzaj pracy, przerwy w karierze lub praca w niepełnym wymiarze godzin. Ale pokazuje, że w całej UE kobiety generalnie zarabiają mniej niż mężczyźni.

źródło: Parlament Europejski

"Mówi się, że w Polsce różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn są stosunkowo niewielkie. To nie do końca prawda. Najnowszy raport Głównego Urzędu Statystycznego wskazuje, że miesięczne wynagrodzenie mężczyzn w październiku 2018 roku było o 19,9 proc. wyższe niż kobiet. Naszym zdaniem to nie jest ani mało, ani w porządku. Wiemy, że żaden rabat nie rozwiąże problemu, ale budowanie świadomości to pierwszy krok do zmian" - informuje firma.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Mówi się, że w Polsce różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn są stosunkowo niewielkie. To nie do końca prawda. Najnowszy raport Głównego Urzędu Statystycznego wskazuje, że miesięczne wynagrodzenie mężczyzn w październiku 2018 roku było o 19,9% wyższe niż kobiet. Naszym zdaniem to nie jest ani mało, ani w porządku. Dlatego z okazji Dnia Kobiet chcemy zwrócić uwagę na problem, oferując wszystkim kobietom symboliczne 19,9% zniżki na kolejne przejazdy Boltem. Wiemy, że żaden rabat nie rozwiąże problemu - ale budowanie świadomości to pierwszy krok do zmian. 1. Zrób dowolne selfie, dodaj do story, oznacz @bolt_poland i #19i9 2. W niedzielę sprawdź wiadomości i odbierz kod -19,9% na 5 kolejnych przejazdów Udostępniajcie ten post - bo im więcej kobiet (i mężczyzn) pozna te statystyki, tym lepiej dla wszystkich. Z góry dziękujemy! #Bolt #SmartRides #19i9

Post udostępniony przez Bolt Poland (@bolt_poland)

Jak skorzystać ze zniżki? Należy zrobić selfie, dodać je na instastory, oznaczyć na nim przewoźnika i opatrzyć hasztagiem #19i9. W niedzielę Bolt roześle kody rabatowe w prywatnych wiadomościach na kolejne pięć przejazdów.

DU

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Źródło:
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (13)

dodaj komentarz
stain
Przecież to jest nielegalne. Dyskryminacja ze względu na płeć.
Gdzie są te wszystkie Bodnary, Spurki i Biedronie?
Co byłoby gdyby np. jakiś przewoźnik albo sieć restauracji zaoferował zniżki np. dla osób rasy białej?
masekrut555
Zerknijcie na ich dzisiejsze oceny w sklepie PLAY. Uśmiejecie się haha.
danny_fizz
seksizm, kłamstwa i mizandria
wgc
Ponad 90% śmiertelnych wypadków przy pracy dotyka mężczyzn (w tym kierowców Bolta). Ciekawy trzeba mieć system wartości żeby forsę przedkładać ponad wartość jaką jest ludzkie życie.
and00
To nie jest dyskryminacja?
Co na To RPO?
sammler
Niedorzecznik Bodnar broni wyłącznie kobiety, najczęściej własne koleżanki (np. przed zwolnieniem w prywatnej stacji telewizyjnej). Więc ta akcja jest "po jego linii".
xxpp
Kolejne propagandowe kłamstwa. Kobiety nie zarabiają mniej z powodu niższych stawek, czy gorszego traktowania. Zarabiają mniej, bo MNIEJ pracują.
sammler
Mniej pracują, ale też w ogromnej masie wykonują gorzej płatne prace (przedszkolanka, fryzjerka, kucharka, sprzątaczka, pielęgniarka itd. - nie zawsze piszę to z satysfakcją, ale taka jest prawda). Pozornie faceci też wykonują proste prace (hydraulika, prowadzenie tirów itp.), ale w tych branżach płace kształtowane są po prostu inaczej Mniej pracują, ale też w ogromnej masie wykonują gorzej płatne prace (przedszkolanka, fryzjerka, kucharka, sprzątaczka, pielęgniarka itd. - nie zawsze piszę to z satysfakcją, ale taka jest prawda). Pozornie faceci też wykonują proste prace (hydraulika, prowadzenie tirów itp.), ale w tych branżach płace kształtowane są po prostu inaczej (bo popyt jest większy). To nie jest tak, że kobieta nie może zostać hydraulikiem, tylko najczęściej ona tego nie będzie chciała.
sammler
"Ten sposób obliczania różnicy w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn nie bierze pod uwagę wszystkich czynników, które mogą odgrywać rolę, takich jak poziom wykształcenia, ilość przepracowanych godziny, rodzaj pracy, przerwy w karierze lub praca w niepełnym wymiarze godzin."

Więc o co chodzi?

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki