REKLAMA

Bloober otrzyma 7 mln zł dofinansowania

Adam Hajdamowicz2018-11-07 17:45redaktor Bankier.pl
publikacja
2018-11-07 17:45
Puls Biznesu

Bardzo duże dofinansowanie trafi w ręce producenta gier, spółki Bloober Team. Otrzymane środki mają być przeznaczone na dalsze inwestycje.

Giełdowy producent gier, Bloober Team poinformował, że zostało mu przyznane dofinansowanie w ramach 3 Osi Priorytetowej „Przedsiębiorcza Małopolska”, Działanie 3.4 „Rozwój i konkurencyjność małopolskich MŚP”, Poddziałanie 3.4.4 „Dotacje dla MŚP”, Typ A. „wdrożenia wyników prac B+R, wynalazków oraz wzorów użytkowych przez MŚP funkcjonujące na rynku dłużej niż 24 m-ce” konkursu nr RPMP.03.04.04-IP.01-12-015/18.

Dofinansowanie to opiewa na kwotę w wysokości aż 6 874 208,00 złotych i zostanie przeznaczone na realizację projektu pn. „Wzrost konkurencyjności firmy Bloober Team S. A. dzięki inwestycji w nowoczesną infrastrukturę umożliwiającą tworzenie innowacyjnych gier powstałych w wyniku zrealizowanych prac badawczych”. Całkowita wartość projektu wyniesie 15 373 228,80 złotych brutto.

Informacja o dofinansowaniu nie wpłynęła znacząco na notowania spółki, a akcje Bloobera podrożały dziś o zaledwie 1,45 proc. Kurs wciąż znajduję się także wyraźnie poniżej historycznych szczytów (maj 2017 roku), spadając od tamtego momentu o ponad dwie trzecie.

Kurs spółki znajduje się bardzo daleko od historycznego szczytu / Bankier.pl

Kwota dofinansowania, jak na spółkę tej wielkości, jest jednak naprawdę ogromna. Dla porównania stanowi ona ok. połowę przychodów Bloobera za cały zeszły rok (14,4 mln złotych), a także jest o ponad 50 proc. wyższa niż wszystkie środki pieniężne jakie na koniec II kwartału 2018 roku posiadała spółka (4,5 mln złotych).

Warto przypomnieć także, że zaledwie miesiąc temu Bloober otrzymał także inne dofinansowanie, choć na znacznie mniejszą kwotę. W ramach programu Creatywna Europa – MEDIA producent otrzymał wtedy 150.000,00 euro na realizację projektu pn."H2O ". A ponadto w sierpniu tego roku ponad 422 595,00 złotych Blooberowi przekazano ze środków unijnych. Dofinansowania zdają się zatem być specjalnością tej spółki, co samo w sobie należy uznać za duży pozytyw. Martwić jednak może to, że za pieniędzmi z sektora publicznego nie idą w parze zyski ze sprzedaży gier, których w Blooberze nie widać już od 2016 roku. Wtedy to odbyła się premiera bardzo dobrze przyjętej gry "Layers of Fear" i obecnie główną nadzieją pozostaje to, że spółka pracuje już nad jej kontynuacją.

Źródło:
Adam Hajdamowicz
Adam Hajdamowicz
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Głównym obszarem jego zainteresowań są rynki akcji, w szczególności skupia się na opisywaniu sytuacji spółek z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Śledzi także wpisy na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Absolwent finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, posiadacz licencji maklera papierów wartościowych nr 3313.

Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
artibi
„Dotacje „wdrożenia wyników prac B+R, wynalazków...

ŻE CO ???? JAKIE WYNALAZKI WYMYŚLILI ????????????

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki