REKLAMA

Blikiem będzie można zapłacić w PayU

Wojciech Boczoń2016-10-27 10:32analityk Bankier.pl
publikacja
2016-10-27 10:32

Firma PayU poinformowała, że nawiązała współpracę z Polskim Standardem Płatności, operatorem płatności Blik. Oznacza to, że już wkrótce użytkownicy korzystający PayU będą mogli dokonywać płatności także za pomocą kodów generowanych przez aplikacje mobilne banków.

Blik to system płatności mobilnych oferowany przez 9 banków: PKO BP, BZ WBK, Millennium, ING Bank, mBank, Alior Bank, Getin Bank, Orange Finanse i od wczoraj przez T-Mobile Usługi Bankowe. Proces płatności za zakupy internetowe za pomocą tego rozwiązania jest prosty – wystarczy podać sześciocyfrowy kod wygenerowany przez aplikację mobilną swojego banku i zatwierdzić operację na telefonie.

Blikiem będzie można zapłacić w PayU / YAY Foto

Jak poinformowała dziś firma PayU, wkrótce płatności Blikiem staną się dostępne także w tej platformie. PayU obsługuje m.in. płatności w serwisie aukcyjnym Allegro. - Nawiązanie współpracy z PayU jest kolejnym bardzo ważnym krokiem w kierunku popularyzacji systemu płatności mobilnych BLIK w e-commerce. Współpraca z PayU to dla nas naturalny kierunek rozwoju - mówi Dariusz Mazurkiewicz, wiceprezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu Blik.

Aplikację z aktywowanym Blikiem posiada obecnie ponad 2 miliony osób. Od momentu, gdy system został uruchomiony dokonano nim ponad 6 milionów transakcji. Blikiem, poza kanałem eCommerce, można płacić w ponad 162 tysiącach terminali płatniczych, w sklepach stacjonarnych, kawiarniach i lokalach usługowych. Za jego pomocą można też pobierać gotówkę z bankomatów i wysyłać przelewy na numer telefonu.

Początkowo liczono na to, że Blik stanie się realną alternatywą dla kart płatniczych w sklepach naziemnych. Jak jednak pokazują statystyki, klienci nie przekonali się do tej metody płatności. Kwartalnie wykonują w terminalach POS łącznie około 90 tys. transakcji. Metoda ta sprawdza się znacznie lepiej w internecie. W II kwartale 2016 roku Blikiem wykonano 274 tys. transakcji online, czyli aż o 71 proc. więcej niż w I kwartale tego roku.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Ggg
Fajny to system ale płatność w sklepie to trochę stres bo sprzedawca nie wie o co ci chodzi.
~niepelnosprawny_org
super, chwała Bogu, tak dobre info moze byc codzienne, duzy krok w platnosciach....
~Jasnowidzacy
I to jest coś, co może w końcu dać potężny impuls do popularyzacji BLIKa - płacenie kodem jednorazowym w internecie. Nie musieć podawać nr karty, albo robić przelew - szybka, natychmiastowa płatność kodem - o to chodziło.

Popieram. :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki