Błaszczak: Ustawa dezubekizacyjna dotyczy tylko funkcjonariuszy SB

Projekt ustawy "dezubekizacyjnej" dotyczy SB, a nie milicjantów i strażaków - powiedział w środę szef MSWiA Mariusz Błaszczak w sejmowej debacie nad ustawą zmniejszającą emerytury b. funkcjonariuszy służb PRL.

Błaszczak: Ustawa dezubekizacyjna dotyczy tylko funkcjonariuszy SB
Błaszczak: Ustawa dezubekizacyjna dotyczy tylko funkcjonariuszy SB (fot. Michał Dyjuk / FORUM)

"Ta ustawa dotyczy SB, nie dotyczy milicjantów, funkcjonariuszy straży pożarnej, dotyczy funkcjonariuszy Służb Bezpieczeństwa, która była zbrojnym ramieniem władzy totalitarnego państwa, władzy podległej Moskwie" - powiedział Błaszczak.

Jako kuriozalne określił wypowiedzi "o uczciwych Polakach z SB". "Nie było takiego przykładu, a jeżeli nawet ktoś się pojawił, to ma na podstawie tej ustawy szansę" - dodał, wskazując na przepis wyłączający stosowanie ustawy, jeżeli dana osoba udowodni, że przed 1990 r. bez wiedzy przełożonych wspierała działalność na rzecz niepodległości.

Jak powiedział, jego ugrupowanie zawsze opowiadało się za dekomunizacją. "To jest nasz cel. My będziemy przeprowadzać tego rodzaju zmiany, bo my nie jesteśmy uwikłani tak jak inni w jakieś dziwne zależności, w jakieś dziwne interesy. Zrobimy to konsekwentnie" - zadeklarował.

brw/ malk/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~RT

Jeśli społeczeństwo dopuści do zabrania praw nabytych-bez względu kogo to dotyczy- to niestety ale rząd pójdzie dalej. Ciekawe kto następny do zabrania emerytury, nie chcę być złym prorokiem ale chyba będą to górnicy-przecież wydobywali węgiel między innymi dla sbeków.

! Odpowiedz
7 7 ~Adrian

Wasi ojcowie i dziadkowie pobierają ubeckie emerytury a Wy ciągniecie jeszcze 500+ z którego łaskawie chcecie rezygnować? Rezygnujcie nie czekając.

! Odpowiedz
3 6 ~rg

Większość Ubeków już nie żyje albo są dziadkami. Zabierają Policjantom.

! Odpowiedz
1 1 ~pit

Co ty kmiotku mówisz, ile masz lat smyku?

! Odpowiedz
10 13 ~weryfikacja

ja nie chce 500 plus, nie chce mieszkania plus, sama zarobię. jeśli polityk mówi ze coś Ci da tzn że najpierw musi komus zabrać bo on nie ma nic. nie zabierajcie ludziom emerytur, weryfkacja już była. Panie Błaszczak niech Pan szuka oszczędności gdzie indziej!!!!!!! zostawcie biednych milicjantów i strażaków do jasnej! !!!!! bez 500 plus sobie poradzimy. prawda jest taka ze nawet ludzie którzy głosowali na pis są przeciwko 500 plus.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 15 ~marta25

odbierzecie nam te 500 plus, mieszkania plus, ale nie zabierajcie naszym ojcom praw słusznie nabytych i ciężko wypracowanych emerytur, my młodzi ludzie mozemy jechac za granicę do pracy, większosc osób które pobiera 500 plus stać na życie, ale nie zabierajcie naszym ojcom i dziadkom czegoś na co sobie uczcieiwe zapracowali, nie mozna zrównywać milicjanta ktory 10 lat pracował PRL i kierował ruchem drogowym czy ścigał złodziei do SBków, takie były czasy, politycy zostawcie już przesżłość i mszczenie się na bogu ducha winnych strazaków, policjantów, nawet jesli przepracowali w prl-u 10 czy wiecej lat. U nas nie było komunizmu, był co najwyzej socjalizm. komunizm to był po wojnie w Rosji,ale nie u nas. Jakos wszyscy z sentymentem wspominają tamre czasy, prawda jest taka ze gdyby nie jaruzelski to dzis nie byłoby wolnej polski. sbcy tez sie jakos przysłuzyli dla kraju potem w słynnych operacjach.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 11 ~123654

Kiedy lekarze nie znają przyczyny choroby to terapię ustalają na podstawie jej objawów a w poszukiwaniu jej przyczyn nie ustają ponieważ chcą zrozumieć istotę choroby. Kiedy politycy znają historię, znają skutki i przyczyny historycznych zdarzeń i chcą pomimo tego zmieniać czy poprawiać historię a raczej jej skutki, to może powinni dobrze zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście są w stanie cokolwiek naprawić i co wolno im robić a czego robić nie wolno. Historia naszego kraju jest trudna, skomplikowana i często tragiczna, i dlatego nie wolno z naszej historii robić współczesnego bagienka. Tylko zdrowa i silna gospodarka, system demokracji obywatelskiej oraz nieskłócony naród pozwolą uniknąć nam błędów z przeszłości. Silne politycznie i gospodarczo państwa, sąsiadujące z nami do tego nas zobowiązują. Czyżby komuś marzył się dla nas scenariusz rodem ze Wschodniej Ukrainy ? Chyba jesteśmy na to za mądrzy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 33 ~Aa

Zabrakło na 500+ i to jest cały powód, szukają pieniędzy i ludzie nie łudźcie się, będą zabierać i innym. Kupili sobie wyborców, a teraz łupią nas gdzie mogą. Płacimy już składki ubezpieczeniowe niebotyczne, rosną ceny, w tym walut obcych, a najłatwiej to przeliczyć emerytury, to jest proste i miarodajne

! Odpowiedz
23 11 ~gbrtbrtrb

Idź spać KODorasto

! Odpowiedz
4 16 ~robus

Agent jarek musi czuc sie niepewnie w nowej sytuacji, tylko prawdziwy patriota piotrowicz moze mu teraz pomoc.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne