REKLAMA
WAŻNE

Błaszczak: Od 1 stycznia 2017 r. podwyżki dla służb mundurowych

2016-09-30 17:57
publikacja
2016-09-30 17:57

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu od 1 stycznia 2017 r. otrzymają podwyżki po 253 zł - zapowiedział w piątek szef MSWiA Mariusz Błaszczak w Dragaczu.

/ fot. Krystian Maj / FORUM

Błaszczak powiedział, że w budżecie na przyszły rok są zagwarantowane pieniądze na program modernizacji służb mundurowych. "To program przewidziany na cztery lata, na wzór programu przyjętego w 2007 r. przez rząd pana premiera Jarosław Kaczyńskiego. Cały program obliczony jest na 6,5 mld zł. W przyszłym roku wartość tego programu wyniesie 1,390 mld zł, z czego 610 mln zł na podwyżki, a 780 mln zł na inwestycje i zakup nowego sprzętu" - powiedział szef MSWiA.

Podkreślił, że w przyszłym roku podwyżki obejmą 150 tys. funkcjonariuszy policji, PSP, SG i BOR oraz 30 tys. pracowników cywilnych tych służb.

Program modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020 będzie składał się z trzech komponentów: inwestycje budowlane, zakup nowoczesnego sprzętu i podwyżki płac.

Pieniądze na inwestycje budowlane zostaną przeznaczone m.in. na powstanie nowych posterunków policji, przebudowę i remont komisariatów i komend policji czy obiektów PSP, SG i BOR. Służby wzbogacą się o nowoczesny sprzęt m.in. informatyczny, środki transportu, łączności, drony i uzbrojenie.

W rozmowie z PAP minister Błaszczak dodał, że zamówienia dotyczące inwestycji budowlanych i sprzętu będą realizowane przez polskie firmy. Zaznaczył też, że druga transza podwyżek w policji, PSP, SG i BOR z programu modernizacyjnego zostanie wypłacona w 2019 r.

"Po wielu latach, w których rząd koalicji PO-PSL nie dbał o bezpieczeństwo, rząd PiS skutecznie zadba o bezpieczeństwo obywateli" - dodał szef MSWiA.

Szef MSWiA w piątek uczestniczył w uroczystości przekazania symbolicznych kluczy do nowo otwartych posterunków policji w Dragaczu i Bukowcu, w powiecie świeckim. (PAP)

rau/ bos/ mag/

Źródło:PAP
Tematy

OPPO Reno 5 lub 150 zł w gotówce do zdobycia w konkursie oraz do 400 zł w promocji Konta 360°!

Komentarze (33)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~goldman
CHCIALBYM ZOBACZYC MUNDUR BOROWCA I PRACOWNIKA CYWILNEGO WOJSKA JAK WYGLADA , BO MUNDUREK CELNIKA KAZDY WIDZIAL I PYTANIE DLACZEGO CELNICY NIE SA SLUZBA MUNDUROWA? A NOSZA MUNDURY;, PRZYNAJMNIEJ DO TEJ PORY ODMOWIONO IM TAKIEGO PRZYWILEJU,POWNII ODMOWIC NOSZENIA MUNDUROW NA GRANICY
~szybki
czytaj 20,000 tys. komendantom żeby dobrze służyli dobrym zmianom a krawężnikom po 20zł
~ABC
Chcieliście władzy PiS? Teraz nie narzekajcie tylko na kolana, do roboty i płacić! Finis Poloniae. Vae vicis!
~Ferdek
MUNDUROWI NIE PŁACA SKŁADKI RENTOWEJ I EMERYTALNEJ I podwyżka 283 to do łapki a wzrost minimalnego o 150 pln to do łapki ca 70-80 pln
~loss
Oczywiście, jeszcze 14 pensja, immunitet i suta emerytura w wieku 45 lat.
~ZORRO
No i oczywiście podwyżka ZUS O PRAWIE 100 pln dla prowadzących firmy . Chory , skorumpowany policyjno - mafijny kraj
~Ogr
Oslizgly official najpierw zapowiada prowokacje ruchu obywatelskiego 11 listopada, a potem obiecuje podwyzki sluzbom mundurowym. Wicie, rozumicie..
~upps
A dla nas podwyżka rachunków za wodę, śmieci, energię elektryczną, za ogrzewanie, za abonament uzależniony nie od posiadania tv, a od widzimisię Kurskiego i spółki, za OC i licho wie za co jeszcze.
~da
przecież logiczne że jak daje podwyżkę to z twoich pieniędzy wyrwanych od ciebie przy okazji płacenia wyższych rachunków i podatków , nawet osoby niepełnosprawne na rentach nie mogą być beneficjentami budżetowymi tylko muszą oddać to co dostały na przykład zbierając surówce wtórne po śmietnikach żeby starczyło przecież logiczne że jak daje podwyżkę to z twoich pieniędzy wyrwanych od ciebie przy okazji płacenia wyższych rachunków i podatków , nawet osoby niepełnosprawne na rentach nie mogą być beneficjentami budżetowymi tylko muszą oddać to co dostały na przykład zbierając surówce wtórne po śmietnikach żeby starczyło na różnej maści hieny państwowe jak np. policja. Z kolei służby naciskają na ministra żeby podnosił aby mieć później po 15 latach pracy wyższe emerytury i spać do południa kiedy ty zaiwaniasz do roboty żeby dostać 1000 złotych emerytury

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki