REKLAMA

Błaszczak: Obowiązkiem żołnierzy jest się zaszczepić

2021-01-30 06:50
publikacja
2021-01-30 06:50
Błaszczak: Obowiązkiem żołnierzy jest się zaszczepić
Błaszczak: Obowiązkiem żołnierzy jest się zaszczepić
fot. Wojciech Król / / MON

Od lat szczepienie przed wyjazdem na misje jest standardowym działaniem w Siłach Zbrojnych RP i wymóg ten będzie dotyczył także szczepienia przeciw COVID-19 - powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w wywiadzie dla sobotniego "Superexpressu".

Mariusz Błaszczak pytany przez "SE" o pismo MON, w którym resort miał namawiać do zaszczepienia się w I grupie. Według informacji medialnych ci, którzy tego nie będą chcieli zrobić, mają zapomnieć m.in. o awansach.

"Tu nic się nie zmieniło. Od początku sprawa była jednoznaczna. Żołnierzy obowiązują dokładnie takie same zasady, jak wszystkich obywateli. Wliczając w to oczekiwanie na swoją kolejkę oraz zasadę dobrowolności. Inną sprawą jest etos służby. Stawia on przed żołnierzami szczególne obowiązki wobec kraju i narodu" - mówił szef MON.

Jak dodał, żołnierz powinien na pierwszym miejscu stawiać interes ojczyzny i współobywateli. "Dlatego gotowość do przyjęcia szczepionki wydaje się tu naturalnym wyborem. Od lat szczepienie przed wyjazdem na misje jest standardowym działaniem w Siłach Zbrojnych RP i wymóg ten będzie dotyczył także szczepienia przeciw COVID-19" - powiedział Błaszczak.

Minister dopytywany, czy sam się zaszczepi, odpowiedział: "Oczywiście i namawiam każdego do tego samego".

oloz/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
itso_promocja_pionka
same staruchy w tym naszym wojsku muszą być
itso_promocja_pionka odpowiada itso_promocja_pionka
a szczepionek brak ale propaganda już tak nakręcona ze niedorzeczna
samsza
Poseł Braun mówił, że w wojsku jest Inspektor sanitarny, który musi o tym decydować, spis obowiązkowych szczepień dla żołnierzy - regulowane prawnie. Pisma bezprawne, omijające istniejące procedury, straszące żołnierzy to norma tej władzy.
prs
"Dobrowolne"..

Co innego misja na obcym kontynencie a co innego przymus we wlasnym domu..

Ile zolnierzy sie powaznie pochorowalo, ilu pod tlenem czy pod respiratorami w szpitalach, ilu zmarlo - sa jakies dane, Blaszczak?..

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki