Czy Polki są aktywne zawodowo? Jak wspierać kobiecą przedsiębiorczość? I dlaczego powinniśmy mówić prezeska, a nie prezes – o tym rozmawiamy w najnowszym odcinku podcastu "Puls Biznesu do słuchania".


W czwartek "Puls Biznesu" opublikował wyniki 12. edycji rankingu 100 Kobiet Biznesu oraz towarzyszącego mu plebiscytowi czytelników na Kobietę Biznesu 2022 r. Historia każdej laureatki to potężna dawka inspiracji, także dla nas, by kontynuować misję wspierania przedsiębiorczych kobiet. Z jednej strony widzimy wyraźnie, że sytuacja pań znacząco się poprawiła, z drugiej — wciąż niewiele kobiet dochodzi do najwyższych stanowisk.
Wokół sytuacji kobiet na rynku pracy jednocześnie narosło trochę mitów. Jaka jest obecnie sytuacja Polek w biznesie? Czy różnica w wynagrodzeniach wciąż istnieje? Jak sobie radzą w biznesie. Czy różnią się od mężczyzn w sposobie zarządzania? Co zrobić, żeby więcej kobiet piastowało najwyższe stanowiska? O tym rozmawiamy w najnowszym podcaście.
Nie zabraknie też tematu, który wywołuje wiele dyskusji: czy kobieta na najwyższym stanowisku w firmie to po prostu prezes, pani prezes czy może prezeska.
Wszystkie odcinki „Pulsu Biznesu do słuchania” są dostępne na stronie pb.pl/dosluchania oraz w aplikacjach podcastowych, m.in. na Spotify i Apple Podcasts, SoundCloud.
Goście:
Ignacy Morawski, "Puls Biznesu"
Małgorzata Bieniaszewska, MB Pneumatyka
Kinga Piecuch, HPE
Agnieszka Konarzewska, BNP Paribas