BADANIE

PODCASTBlaski, cienie i mity kobiecego biznesu

Grzegorz Nawacki2022-12-17 08:00Redaktor naczelny "Pulsu Biznesu"
publikacja
2022-12-17 08:00

Czy Polki są aktywne zawodowo? Jak wspierać kobiecą przedsiębiorczość? I dlaczego powinniśmy mówić prezeska, a nie prezes – o tym rozmawiamy w najnowszym odcinku podcastu "Puls Biznesu do słuchania".

Blaski, cienie i mity kobiecego biznesu
Blaski, cienie i mity kobiecego biznesu
fot. Frogella / / Shutterstock

W czwartek "Puls Biznesu" opublikował wyniki 12. edycji rankingu 100 Kobiet Biznesu oraz towarzyszącego mu plebiscytowi czytelników na Kobietę Biznesu 2022 r. Historia każdej laureatki to potężna dawka inspiracji, także dla nas, by kontynuować misję wspierania przedsiębiorczych kobiet. Z jednej strony widzimy wyraźnie, że sytuacja pań znacząco się poprawiła, z drugiej — wciąż niewiele kobiet dochodzi do najwyższych stanowisk.

Wokół sytuacji kobiet na rynku pracy jednocześnie narosło trochę mitów. Jaka jest obecnie sytuacja Polek w biznesie? Czy różnica w wynagrodzeniach wciąż istnieje? Jak sobie radzą w biznesie. Czy różnią się od mężczyzn w sposobie zarządzania? Co zrobić, żeby więcej kobiet piastowało najwyższe stanowiska? O tym rozmawiamy w najnowszym podcaście.

Nie zabraknie też tematu, który wywołuje wiele dyskusji: czy kobieta na najwyższym stanowisku w firmie to po prostu prezes, pani prezes czy może prezeska.

Wszystkie odcinki „Pulsu Biznesu do słuchania” są dostępne na stronie pb.pl/dosluchania oraz w aplikacjach podcastowych, m.in. na Spotify i Apple Podcasts, SoundCloud.

Goście:

Ignacy Morawski, "Puls Biznesu"

Małgorzata Bieniaszewska, MB Pneumatyka

Kinga Piecuch, HPE

Agnieszka Konarzewska, BNP Paribas

Źródło:
Grzegorz Nawacki
Grzegorz Nawacki
Redaktor naczelny "Pulsu Biznesu"

W gazecie od marca 2006 r. Najpierw jako dziennikarz zajmujący się tematyką rynku kapitałowego, funduszy inwestycyjnych, emerytalnych, ubezpieczeniami, private equity. Od lutego 2011 r. byłem zastępcą redaktora naczelnego, a od maja 2016 r. również naczelnym pb.pl. W 2009 r. zostałem uznany Dziennikarzem Roku przez Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami, w 2007 r. zdobyłem nagrodę Debiut Roku w konkursie organizowanym przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Jestem inicjatorem akcji #jedzjabłka, absolwentem wydziału dziennikarstwa w Collegium Civitas. Uwielbiam sport w każdej postaci.

Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
ministerprawdy
Inne nowości : murarka, cieślarka, górniczka, hutniczka , zbrojarka, brukarka, śmieciarka?? Parytety na każdym poziomie!

Powiązane: Podcast

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki