REKLAMA

AliExpress rusza z promocjami na Black Friday i liczy na kolejne rekordy sprzedaży

2020-11-24 06:00
publikacja
2020-11-24 06:00
Shutterstock

AliExpress organizuje wyprzedaż z okazji Black Friday. Od 23 do 28 listopada klienci skorzystają z promocyjnych cen - zniżki sięgają nawet 90 proc. Chiński gigant spodziewa się kolejnych rekordów sprzedaży.

Promocje na AliExpress z okazji Black Friday rozpoczęły się w poniedziałek (23 listopada) o godzinie 9:00 i potrwają do soboty (28 listopada). Przez 5 dni klienci skorzystają ze zniżek na produkty w ramach kilku kategorii, m.in.:

 • elektronika użytkowa – promocja do 60 proc.,
 • sprzęt AGD – zniżki do 70 proc.,
 • samochody i motocykle – rabaty do 75 proc.,
 • uroda – upusty do 70 proc.,
 • komputery i artykuły domowe – promocja do 60 proc.,
 • ochrona i bezpieczeństwo – zniżki do 70 proc.

Black Friday 2020 w Polsce. Lista promocji w sklepach

Czarny Piątek, czyli coroczne święto zakupów, w tym roku odbędzie się 27 listopada. Klienci na atrakcyjne wyprzedaże mogą liczyć także w tygodniu poprzedzającym Black Friday. Promocyjne oferty obowiązują m.in. na sprzęt AGD, telewizory, gry planszowe, książki, kosmetyki, zabawki oraz ubrania i obuwie.

– Zgodnie z naszymi danymi wewnętrznymi oraz bazując na wynikach osiągniętych podczas Globalnego Festiwalu Zakupów (z okazji Dnia Singla – przyp. red.), spodziewamy się większego zainteresowania zakupami na AliExpress niż rok temu podczas tygodnia wyprzedaży z okazji Czarnego Piątku. W zeszłym roku odnotowaliśmy również trzycyfrowy wzrost zarówno podczas Black Friday, jak i Cyber Monday – mówi Gary Topp, dyrektor operacyjny AliExpress na Europę Środkowo-Wschodnią w rozmowie z Bankier.pl.

Black Friday na AliExpress

Z okazji Black Friday oraz Black Week klienci na AliExpress mogą skorzystać ze specjalnej sekcji, w której wyróżnione zostały produkty przecenione o ponad 90 proc. W ciągu 5 dni promocji na chińskiej platformie e-commerce znaleźć można również inne przedmioty w atrakcyjnych cenach, m.in.:

 • dron 4k HD szerokokątny aparat 1080 za 129,62 zł (zniżka 92 proc.),
 • inteligentny zegarek LIGE 2020 za 76,37 zł (rabat 91 proc.),
 • charmy do bransoletki WOSTU za 17,33 zł (upust 91 proc.),
 • słuchawki QCY T8 za 70,08 zł (zniżka 62 proc.),
 • opaska XIaomi Mi Band 5 za 100,30 zł (o 48 proc. taniej),
 • odkurzacz automatyczny ILIFE V8S za 653,02 zł (rabat 56 proc.),
 • ekspres do kawy BioloMix za 327,51 zł (minus 77 proc.).

W czasie wyprzedaży z okazji Black Week klienci mogą skorzystać z dodatkowych kuponów na AliExpress, m.in. 8 dolarów zniżki przy zakupie powyżej 80 dolarów – rabat można otrzymać, wpisując kod: "2020FRIDAY" lub "ALIPROMO8", czytamy na stronie chińskiej platformy e-commerce. Pozostałe zniżki, które można otrzymać, to:

 • 3 dolary zniżki przy zakupach za 30 dolarów – "AEBLACK3",
 • 8 dolarów zniżki przy zakupach za 60 dolarów – "SZYBKA2311",
 • 4 dolary zniżki przy zakupach za 20 dolarów – "BLACKFRIDAY420",
 • 5 dolarów zniżki przy zakupach za 30 dolarów – "BLACKFRIDAY305",
 • 15 dolarów zniżki przy zakupach za $120 – "DOSTAWA2311",
 • 20 dolarów zniżki przy zakupach za $180 – "FEST2311".

W czasie promocji z okazji Black Friday warto zachować czujność. Niektórzy sprzedawcy celowo kilka tygodni przed sezonem największych promocji sztucznie zawyżają ceny, po których wystawiają produkty. W aplikacji AliPrices można sprawdzić na osi czasu, w jaki sposób zmieniała się cena konkretnego artykułu.

Kupony AliExpress na Black Week

W związku z ograniczeniem działania stacjonarnej działalności sklepów m.in. w galeriach handlowych zakupy przenoszą się w większości na platformy e-commerce. Wprawdzie od 28 listopada zapowiadane jest ponowne otwarcie wszystkich placówek w centrach handlowych, jednak największe jesienne wyprzedaże z okazji Black Friday przeniosły się do internetu.

Galerie handlowe. Które sklepy są otwarte, a które zamknięte?

Galerie handlowe nie są zamknięte - wbrew ogólnemu przekonaniu część sklepów wciąż działa stacjonarnie. Gdzie można zrobić zakupy? Otwarte są m.in. apteki, drogerie, sklepy budowane, księgarnie oraz sklepy zoologiczne. Sprawdź pełną listę czynnych sklepów.

Pandemia spowodowała również zmiany w zainteresowaniach zakupowych klientów. "Widzimy zmianę w kategoriach, na przykład niektóre z naszych najlepiej sprzedających się marek w tym czasie to fitness w domu" - podkreśla Topp, dyrektor operacyjny AliExpress na Europę Środkowo-Wschodnią. Dodatkowo oprócz sprzętów pomagających utrzymać kondycję fizyczną Topp wspomina również o wzmożonym zainteresowaniu domowym sprzętem AGD.

Dostawa będzie szybsza

– Oprócz kategorii kluczową zmianą była dla nas logistyka. Biorąc pod uwagę zmiany w łańcuchach dostaw podczas pandemii, zainwestowaliśmy dużo w sieć logistyczną, aby nasze produkty mogły dotrzeć do klientów jeszcze szybciej. Widzieliśmy tutaj dość duży postęp. W Czarny Piątek spodziewamy się, że około 25 proc. sprzedaży (w ujęciu wartościowym – przyp. red.) zostanie dostarczone w ciągu 3 dni – komentuje Topp.

Na AliExpress klienci mogą skorzystać z opcji dostawy zamówionych produktów w ciągu 3-7 dni z europejskich magazynów. Szybsza dostawa to nowość u chińskiego giganta e-commerce, który w przyszłym roku stawia m.in. na skrócony czas realizacji zakupów online. Na terenie polski rekordowy czas dostawy podczas zakupów z okazji Święta Singla zrealizowano w Łodzi. Klient otrzymał zamówienie w ciągu 21 godzin. "W przypadku transakcji transgranicznych zaobserwowaliśmy również znaczne skrócenie czasu dostawy, ponieważ pierwsze zamówienie z 11 listopada zostało dostarczone w ciągu 7 dni. Te dwa kierunki będą dla nas kluczowe w 2021 roku" - dodaje Topp.

Dominika Florek

Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki