REKLAMA

Biznesy zamknięte przez lockdown, ale abonament RTV trzeba będzie zapłacić

2021-01-21 10:55
publikacja
2021-01-21 10:55
fot. Edvard Nalbantjan / Shutterstock

Hotelarze, gastronomia, siłownie czy fryzjerzy - teraz decyzją rządu zamknięci - po zakończeniu epidemii będą musieli zapłacić zaległy abonament RTV. Dlaczego? Bo tak Poczta Polska, która go ściąga, rozumie przepisy o "wstrzymaniu pobierania opłat abonamentowych".

Wyborcza.biz dotarła do pisma Poczty, która wyjaśnia, że użyte w ustawie słowo „wstrzymanie” opłat abonamentowych nie oznacza ich "umorzenia/anulowania”. Hotele czy restauracje, mimo że nie pracują, nie zostały z opłaty zwolnione, a jedynie uzyskały możliwość dokonania płatności w późniejszym terminie - tłumaczy operator.

Mimo że w uzasadnieniu projektu tych przepisów rząd wyraźnie pisał o zwolnieniu, w gotowej ustawie słowo zwolnienie zostało zastąpione słowem „wstrzymanie”Chodzi o ustawę z 30 marca 2020 związaną z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Co więcej, „abonenci, którzy uregulowali opłatę abonamentową za cały rok 2020, nie nabyli prawda do zwrotu nadpłaty za okres trwania stanu zagrożenia epidemicznego, ponieważ taka nadpłata nie powstała” - czytamy w Wyborczej.biz.

Przedsiębiorcy, z którymi rozmawiał portal, są zbulwersowani. Zwracają uwagę na to, że ci, którzy zapłacili za 2020 rok z góry, nie otrzymają zwrotu, a ci, którzy zapłacić będą musieli w przyszłości, muszą wysupłać czasem nawet i po kilkadziesiąt tysięcy złotych. A to wszystko w momencie, w którym zamknięte branże nie obowiązują zapisy ostatniej tarczy antykryzysowej.

KWS

Źródło:
Tematy

Komentarze (6)

dodaj komentarz
jes
Abonament jest dobrowolny !!!

To zwykły haracz.
specjalnie_zarejestrowany2
To nie żaden abonament tylko podatek propagandowy, a płacą ci którzy są przez pis-media opluwani.
nostsherlock
W państwie z tektury zaczyna już nawet tektury brakować. Program miska ryżu+ musi zostać ograniczony do pół miski ryżu+, bo nawet ryż okazuje się istnieć tylko "teoretycznie" na papierze
anty12
korowy elektorat pisu juz odczuwa krysys i kreci noskiem ze mu zle. Chcieliscie to macie.
jes
Dlatego trzeba zwiększyć sukcesy ... w telewizyjnej propagandzie.
andregru
Podobno w demokracji sami wybieramy rządzących i ustalających przepisy , którzy później nas okradają .

Powiązane: Abonament RTV

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki