Bitcoin najniżej od roku

Cena bitcoina spadła o ponad 12 proc. w ciągu jednego dnia. Najpopularniejsza kryptowaluta jest najtańsza od października 2017 r., a jej śladem podążyły inne tokeny. Ethereum tanieje o ponad 12 proc., a ripple o ponad 9 proc.

14 listopada okazał się ważnym dniem dla rynku kryptowalut. W ciągu zaledwie 12 godzin cena bitcoina spadła o ponad 12 proc. i wynosiła w czwartek ok. 5300 dolarów. Bitcoin jest obecnie najtańszy od października 2017 r. Spadki o podobnej skali odnotowały inne kryptowaluty, m.in. ethereum, ripple i bitcoin cash.

(Coindesk)

Jak donosi serwis Coindesk, pod względem kapitalizacji rynku schemat Ripple wyprzedził dzierżący dotąd drugie miejsce Ethereum. Wskaźnik ten obliczony dla Bitcoina spadł poniżej 100 mld dolarów, po raz pierwszy od roku.

Jak zwykle w przypadku poważniejszych zawirowań wśród obserwatorów kryptowalutowego rynku nie ma jednomyślności co do przyczyn przeceny. Zwraca się uwagę m.in. na zaplanowany na 15 listopada podział (hard fork) w sieci Bitcoin Cash, termin wygasania kontraktów terminowych na BTC na rynku CBOE, a także zmiany strategii wśród dużych „kopalni” kryptowalut.

MK

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 pis_po_jedno_zlo

15.10.2018 pojawiła się piękna świeca tzw. "pump and dump", która w mojej ocenie dawała 95% szansy na bardzo silne wybicie dołem poniżej wsparcia 6000 USD. Teraz czas na silny trend spadkowy do 1000 USD (chyba, że zaraz układ zostanie zanegowany, co jest mało prawdopodobne), a następnie do 200-300 USD i dopiero tam może pojawić się dobry układ price action, żeby się obkupić. Znacznie lepiej jednak kupić wtedy ETH i XRP. Należy jednak pamiętać, że wartość wszystkich kryptowalut to równe 0 USD.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
26 22 specjalnie_zarejstrowany1

Czy jestescie mi w stanie wyjasnic spece ekonomi z forum jak bitcoin nagle stanie sie bezwartosciowy jak dzien w dzien sa na nim kilka miliardowe obroty i jest popyt ludzi na calym swiecie na niego. Jak jestes z Wenezueli to ten 10% spadek w ogole nie robi na Tobie wrazenia. Proponuje porownac obroty na BTC do czegokolwiek na GPW i dopiero potem udzielac sie w dyskusji.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 28 atari65xe

To , że jest na coś popyt nie oznacza , że to coś jest wartościowe tylko , że po prostu jest na to popyt. Popyt może spaść i wtedy cena spadnie (np. do 1$). Wszystko jest kwestią chęci posiadania danego waloru przez ludzi. Kiedyś akcje getinu były takiej cenie a dziś są w takiej... Kiedyś ludzie zanosili pieniądze do ambergold sami ..a dziś nie mogą ich wydostać nawet z pomocą państwa... Także wiara w to , że jak są duże obroty to coś nie może upaść jest ślepa. Poza tym do wielkości obrotu wliczają się również transakcje sprzedaży więc przy obecnych spadkach można powiedzieć , że z tego wielkiego obrotu ponad połowa to ludzie którzy chcą z bitcoina wyjść. ...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 13 lightning_network odpowiada atari65xe

"To, że jest na coś popyt nie oznacza, że to coś jest wartościowe tylko , że po prostu jest na to popyt."

Pierwsze skojarzenie: złoto (tylko 10% całego wydobycia jest wykorzystywane z sensem)

! Odpowiedz
0 7 amun

Na tulipany kiedys tez byl popyt i tez nie bylo opcji by na nich stracic... ;-) Ale ludzie to jednak jelenie sa :)

! Odpowiedz
0 0 detektorjusia

Była kiedyś taka spółeczka SBeka Rycha o nazwie Petrolinvest. Ze szczytu spadła o 99.99%, a obroty były wielkie i wszyscy kwiczeli radośnie jak to wkrótce zostaną szejkami.

! Odpowiedz
2 2 specjalnie_zarejstrowany1 odpowiada detektorjusia

Tak ale Wasze Tulipany i Petrol Krauze to mialy zasieg jedno miasto i okoliczne wsie. Poza tym tulipany to nie jest dobro trwale a petrol to po prostu obietnice i marzenia. Tu masz system oparty o milionoy komputerow na swiecie. Na serio sadzicie ze pewnego dnia ktos "zgasi swiatlo" i wylaczy internet? Bo dokladnie to by musialo sie stac - ktos musialby wylaczyc internet zeby bitcoin padl.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 19 devnull

Już tyle lat technologia blockchain istnieje a cały czas banda ignorantów dalej nic nie wie i próbuje ta niewiedzę wcisnąć innym

! Odpowiedz
4 19 atari65xe

Kupuj ... taniej nie będzie ... Lambo ! To da moooon !! Ech .. młodość ...

! Odpowiedz
22 17 open_mind

Krypto waluty to naturalna odpowiedz na defraudowanie przez banki i rządy fiat Money odkrywające prawdę o obecnym systemie. Krypto stał się popularny bo świetnie się wpasował w tą beznadzieję z Fiat Money. To taki Ponzi schemat w nowym wydaniu. Nagle dowiemy się że komputery zwariowały Bitcoiny wyparowały, dochodzenie prowadzi nawet FBI i CIA. Hahaha Ględzenie o górnikach itp. To bzdura mająca tylko nadać dozę siły i stabilności tym niewidzialnym i z zasady utopijnym KRYPTO walutach. Niestety jak każda tego typu nowość odejdzie na śmietnik historii. Dlaczego Bo to oparte jest na zaufaniu i elektronice, a co jak w razie konfliktu wyłączą nam systemy? Nie bez powodu w Polsce Bitcoinomaty się pojawiają, spece wiedzą że Polacy szybko łykają wszelkie nowości jako jedni z pierwszych . Obecnie cały finansowy system świata jest chory od śmiertelnej rany zadanej w 2008 roku a obecnie ją jeszcze tylko pogłębia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil