REKLAMA
SPRAWDŹ

Bielan: Najbiedniejsi nie powinni w ogóle płacić podatków

2016-11-28 08:54
publikacja
2016-11-28 08:54

Wicemarszałek Senatu zapowiedział, że Senat, który rozpoczyna dzisiaj czterodniowe posiedzenie, zajmie się między innymi ustawą utrzymującą na obecnym poziomie kwotę wolną od podatku.

fot. Grażyna Myślińska / / FORUM

Adam Bielan powiedział w radiowej Jedynce, że Senat będzie dążył do podwyższenia tej kwoty dla najmniej zarabiających. Przypomniał, że Trybunał Konstytucyjny wskazał minimum egzystencji w Polsce. Wynosi ono nieco ponad 6500 złotych rocznie. Zdaniem wicemarszałka Senatu osoby, które osiągają takie dochody w skali roku nie powinny płacić od nich podatku.

- Znamy orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, którego PO nie wprowadziła w życie, mimo że tak często się odwołuje do TK. Wskazuje ono na pewne minimum egzystencji, które jest kształtowane w Polsce na poziomie około 6,5 tysiąca złotych rocznie. My uważamy, że osoby, które mają tego typu dochody nie powinny w ogóle podatków płacić - stwierdził Bielan.

"Podnosimy kwotę ponad dwukrotnie dla osób najniżej zarabiających. To będzie kosztowało budżet. Mówiliśmy o tym w kampanii wyborczej. To realizacja kolejnej obietnicy" - powiedział Adam Bielan.

Wicemarszałek Senatu zapytany, czy będzie to pierwszy krok do objęcia wyższą kwotą wolną od podatku wszystkich obywateli, odpowiedział, że będzie to zależało od możliwości budżetowych.

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Wicepremier Morawiecki powiedział w wywiadzie dla gazety "Superexpress", że zmiany w kwocie wolnej "(...) będą kosztowne dla budżetu już w zaproponowanym przez nas wariancie. Jeżeli parlament przyjmie tę propozycję, to koszt będzie oscylował w okolicy miliarda zł rocznie, może trochę mniej"

15 listopada Sejm uchwalił ustawę, która przewiduje, że kwota wolna od podatku w roku 2017 pozostanie na tym samym poziomie. Obecnie kwota wolna od podatku wynosi 3091 złotych.

IAR/Polskie Radio Jedynka/dko/sk

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (23)

dodaj komentarz
~StanRS
Ale Bielan bzdety opowiada. Nawet osoby które zarabiają 300 złotych miesięcznie przy zbieraniu złomu, to i tak płacą 23% podatku Vat, jak tylko cokolwiek nabędą. A jak kupią sobie alkohol czy papierosy, to płacą powyżej 70% podatków.
~Baks
Ty za to jesteś bardzo mądry. Chyba jasne, że mówi o podatku dochodowym ale bystry Jacek jak ty zawsze znajdzie pole do popisu i wytknięcia błędu.
~kasia
a więc żony górników , dyrektorów które załapały się na etaty ,żeby mieć właśnie minimalną emeryturę i będą się śmiać bo ich wszystko obejmuje a mężuś ma firmę ikasy !
~henryk
Biblia mówi jasno: Tych, którzy podwoili majątek, nagrodził. Trzeciemu słudze, za karę, że go nie pomnożył, odebrał darowany talent i oddał temu, który miał najwięcej. Bóg dał wzór nam systemu podatkowego. Biedę trzeba karać bezwzględnie, inaczej mamy bezbożny socjalizm
~Arti
Najpierw trzeba ustalić definicję słowa "biedny". Czy biednym jest człowiek, który ma 100kg złota w piwnicy i żadnych dochodów?
~mk
"Najbiedniejsi nie powinni w ogóle płacić podatków" - to jest dyskryminacja ze względu na stan posiadania. Przedstawianie problemu w taki sposób powinno być karalne tak, jak różne traktowanie w zależności od koloru skóry...
~yup
Piramidalna bzdura! Stan swojego posiadania każdy wolny człowiek może zmienić, a koloru skóry nie.
~mk odpowiada ~yup
Michael Jackson dał rade.
~yup odpowiada ~mk
Dałem zieloną łapę! :-)
~crocodillo
kwota wolna od podatku dla BIELANA to ponad 27 tys. czyli on jest tez biedny tak to lud rozumie.
Suweren jest dumny z takiego posla dbajacego o najslabszych i uciskanych.

Powiązane: Kwota wolna od podatku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki