REKLAMA

Biedroń chce budowy miliona tanich mieszkań na wynajem

2020-05-31 11:04
publikacja
2020-05-31 11:04

Budowa miliona tanich mieszkań na wynajem, 200 tys. nowych miejsc w przedszkolach, ustawa reprywatyzacyjna oraz "odejście od zatrutych miast" - to niektóre założenia "wielkiego planu równych szans" przedstawionego w niedzielę przez kandydata na prezydenta Roberta Biedronia.

fot. / / Robertbiedron.pl

"Polsce potrzebny jest plan równych szans, który wyrówna życiowe szanse mieszkańców miast i małych miejscowości" - powiedział Biedroń w niedzielę na konferencji prasowej w Warszawie.

W ramach tego planu, Biedroń i Lewica chcą m.in., aby w Polsce wybudowano milion tanich mieszkań na wynajem. Biedroń zauważył, że obecnie w Polsce brakuje około 3 mln takich mieszkań, co - jego zdaniem - oznacza, że "trzy miliony rodzin czeka na swój dach nad głową", a "41 proc. ludzi do 35 roku życia zmuszonych jest do mieszkania z rodzicami".

Biedroń zapowiedział też, że częścią planu Lewicy będzie ustawa reprywatyzacyjna, która - jak mówił - uporządkuje "wszystkie rzeczy, które przez 30 lat Polski niepodległej nie udało się uporządkować". "Nie będziemy więcej świadkami tych gorszących scen z czyścicielami kamienic, z układami, które obejmują urzędy w Warszawie i innych miastach, gdzie urzędnicy i politycy są wmieszani w afery, które szkodzą mieszańcom" - obiecywał Biedroń.

Kolejnym elementem planu jest utworzenie 200 tys. nowych miejsc w przedszkolach w ciągu najbliższych 4-5 lat. "Rozwojem cywilizacyjnym naszego kraju jest wyrównywanie szans, także w tym zakresie. Po erze budowy kościołów i świątyń, musi nadejść era budowy przez państwo żłobków i przedszkoli. Musi nadejść era wyrównywania szans Polski wschodniej, gdzie 80 proc. dzieciaków nie ma dostępu do żłobka, gdzie większość dzieci nie ma szans, aby marzyć, żeby pójść do przedszkola" - powiedział kandydat.

"Miasta przyszłości", to czwarty element planu Biedronia. "Warszawa straciła szansę, aby nadawać rytm rozwoju naszego kraju, jeżeli chodzi o mądre gospodarowanie miastem - takie gospodarowanie, które będzie wyznaczało kierunki dla innych miast. Warszawa mogła pokazać jak zarządzać przestrzenią publiczną, żeby była bardziej przyjazna, jak zarządzać transportem publicznym, by był on bardziej przyjazny, jak zarządzać kwestiami mieszkaniowymi, by każdy miał dach nad głową (...) Warszawa stała się symbolem tego typu zaniechań i to trzeba zmienić" - przekonywał Biedroń.

Ocenił, że "Warszawa, tak jak Polska potrzebuje dobrych gospodarzy", a w ostatnich latach takich gospodarzy nie miała. Dlatego - jak powiedział Biedroń - Lewica chce, aby powstał plan "zazieleniania, odsmogowania i odejścia od zatrutych miast w Polsce".

Biedroń zapewnił, że on i jego formacja potrafią "takie rzeczy robić". Jako przykład podał Słupsk - gdzie był prezydentem; ocenił, że jest to miasto z najczystszym powietrzem w Polsce. "Niech tego typu rzeczy dzieją się w całej Polsce, a rządzący i prezydent pomagają w realizacji tego typu działań. Ja, jako prezydent, chcę być rzecznikiem i koordynatorem takiego wielkiego planu równych szans dla całej Polski" - zadeklarował Biedroń.

Towarzysząca Biedroniowi posłanka Lewicy Magdalena Biejat zapowiedziała, że jej formacja przedstawi na początku czerwca założenia do ustawy reprywatyzacyjnej i podda jej konsultacjom społecznym. "Czas, żeby raz na zawsze uciąć roszczenia sprzed siedemdziesięciu lat. Czas zakończyć proceder zabierania ludziom dachu nad głową, wyrzucania ich z domów przez czyścicieli kamienic. Czas, żeby Warszawa i inne miasta były wolne od tego zagrożenia" - powiedziała Biejat.

Posłanka zapowiedziała, że Lewica przedstawi plan polityki mieszkaniowej, "który zakłada powołanie publicznego dewelopera, który wybuduje milion mieszkań na wynajem" - "tanich, w dobrym standardzie, dostępnych dla każdego". Podkreśliła też, że potrzebne są "centralne regulacje", które zapewnią mieszkańcom nowo budowanych osiedli dostęp do usług. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Wybory prezydenckie

Komentarze (21)

dodaj komentarz
vitosza
Na Biedronia zawsze można liczyć . Słupszczanie się o tym przekonali, to był najczęściej podróżując prezydent w historii Słupska. Prawdziwy obieżyświat, duma słupszczan i wizytówką miasta w świecie. Jest prawdopodobne, że w niektóre z tych podróży mógłby zabierać (po kosztach), swojego przyjaciela, Na Biedronia zawsze można liczyć . Słupszczanie się o tym przekonali, to był najczęściej podróżując prezydent w historii Słupska. Prawdziwy obieżyświat, duma słupszczan i wizytówką miasta w świecie. Jest prawdopodobne, że w niektóre z tych podróży mógłby zabierać (po kosztach), swojego przyjaciela, niejakiego Śmiszka, obecnie znanego i cenionego europarlamentarzyste. Biedroń jak mówi, że wybuduje 1mln mieszkań, to na pewno znaczy, że ... mówi.
czadfad
Dlaczego wolny rynek nie działa przy wynajmie?
Jak prawo będzie chronić właścicieli, a nie lokatorów to nagle powstanie milion nowych mieszkań pod wynajem.
Mógłbym sam zainwestować w kilka mieszkań ale po co jak państwo mnie w żaden sposób nie chroni, a niestety nie każdy ma psychikę na użeranie się z niechcianymi
Dlaczego wolny rynek nie działa przy wynajmie?
Jak prawo będzie chronić właścicieli, a nie lokatorów to nagle powstanie milion nowych mieszkań pod wynajem.
Mógłbym sam zainwestować w kilka mieszkań ale po co jak państwo mnie w żaden sposób nie chroni, a niestety nie każdy ma psychikę na użeranie się z niechcianymi lokatorami.
fred_
Znowu 3mln mieszkan brakuje? To tyle co w 2004 roku.
and00
"Nawet sobie nie wyobrażacie, co się dzieje, gdy się nie widzimy miesiąc lub dwa. Te króliczki z reklamy Duracella odpadają przy nas, gdy się spotykamy. 24 godziny na dobę”

Robert Biedroń, kandydat na Prezydenta RP

https://viva.pl/ludzie/newsy/o-seksie-partnerze-krzysztofie-smiszku-i-milosci-najlepsze-
"Nawet sobie nie wyobrażacie, co się dzieje, gdy się nie widzimy miesiąc lub dwa. Te króliczki z reklamy Duracella odpadają przy nas, gdy się spotykamy. 24 godziny na dobę”

Robert Biedroń, kandydat na Prezydenta RP

https://viva.pl/ludzie/newsy/o-seksie-partnerze-krzysztofie-smiszku-i-milosci-najlepsze-cytaty-roberta-biedronia-32518-r3/
jes
Miło, że w nicku podajesz swoje IQ.

A co do Biedronia to gość spalony, aż tylu "kochających inaczej" nie znajdzie i ludzie wiedzą, jak to połamał szczękę matce.
jes
Kolejny od rozdawnictwa chociaż trochę lepiej bo chce wynajmować a nie rozdawać patologii.
trooper
Co dziś taki wysyp homofobów na tym forum?
and00
A po co miejsca w przedszkolach?
Jak wszyscy będziemy LGTB+++ to dzieci nie będzie
Więcej hoteli na godziny by się przydało, szczególnie w małych miejscowościach, no i wypożyczalnie gadżetów erotycznych i dofinansowanie do geli intymnych, bo podobno na początku boli
1a2b
Niczego nie chcę od tego pederasty poza tym żeby już nie był na moim utrzymaniu.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki