REKLAMA

Białoruś blokuje strony internetowe

2014-12-21 13:26
publikacja
2014-12-21 13:26
fot. iStockphoto / Thinkstock / Thinkstock

Na Białorusi zablokowano dostęp do niektórych popularnych niezależnych witryn internetowych. Na razie brak informacji, kto i z jakiego powodu to zrobił.

(fot. iStockphoto / Thinkstock)

Zablokowany został między innymi dostęp do strony internetowej niezależnej agencji prasowej BiełaPAN i gazety "Nawiny" należących do jednego właściciela. Kompania "BiełaPAN" uznała to za poważny zamach na wolność słowa.

Z kolei witryna internetowa Onliner została wykluczona z białoruskiej domeny internetowej. Jako powód podano naruszenie warunków handlu przez internet. Witryna Onliner wznowiła działalność w rosyjskiej domenie internetowej, ale nie wyświetla katalogu towarów.

Eksperci zwracają uwagę, że w ostatnich dniach wśród Białorusinów wzrosło zainteresowanie niezależnymi witrynami internetowymi. Może to być związane z działaniami władz mającymi na celu zapewnienie stabilizacji na rynku. Bank Narodowy Białorusi wprowadził 30 procentową prowizję przy kupnie obcych walut w kantorach. Poszczególne ministerstwa podejmują działania mające zapobiec podwyżkom cen. Na Białoruś negatywnie wpływa brak stabilności rosyjskiego rubla.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Włodzimierz Pac-Mińsk/wk

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Jan324
Internet to jeden z najważniejszych sposobów oddziaływania na społeczeństwo. Zachód oprócz "niezależnych" witryn internetowych dostarcza na Białoruś też 'niezależne" radio Bieslan, a kiedyś było "niezależne' radio Wolna Europa.

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki