REKLAMA

Bezrobocie w Polsce nie wzrosło

2020-10-23 10:04
publikacja
2020-10-23 10:04
fot. Kuba Stezycki / FORUM

Stopa bezrobocia we wrześniu 2020 r. wyniosła 6,1 proc. wobec 6,1 proc. w sierpniu - podał Główny Urząd Statystyczny.

Jak podał GUS, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła we wrześniu 1023,7 tys. wobec 1028 tys. osób w sierpniu.

Wcześniej Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informowało, że według szacunków resortu stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 6,1 proc. pozostając na tym samym poziomie przez cztery ostatnie miesiące

Analitycy ankietowani przez PAP Biznes pod koniec września szacowali, że stopa bezrobocia w ubiegłym miesiącu wyniosła 6,2 proc.

Stopa bezrobocia rejestrowanego nie jest jedyną miarą, przy pomocy której ekonomiści badają sytuację na rynku pracy. Drugą popularną metodą jest badanie ankietowe (BAEL), przy pomocy którego np. stopę bezrobocia dla wszystkich państw UE określa Eurostat. Więcej o różnicach między oboma podejściami przeczytasz w artykule „Ilu właściwie jest w Polsce bezrobotnych i kim są? [Tłumaczymy]”.

Wrześniowej stopy BAEL dla Polski jeszcze nie znamy (dane pojawią się 1 października). Sierpniowy odczyt dla naszego kraju pokazał 3,1 proc.

/pap, mz

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
specjalnie_zarejstrowany1
nie rejstruja nowych bezrobotnych po prostu
dlaczego_nie
Po prostu nie ma to sensu.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki