REKLAMA

Bez kar za zwłokę przy rozliczeniu PIT do 1 czerwca

2020-04-23 18:25
publikacja
2020-04-23 18:25

Minister finansów Tadeusz Kościński podpisał rozporządzenie związane z rozliczeniem PIT za zeszły rok; podatnik nie zapłaci odsetek za zwłokę, jeżeli rozliczy się do 1 czerwca br. - poinformowało w czwartek Ministerstwo Finansów.

fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

Zgodnie z komunikatem, osoby, które do 1 czerwca 2020 r. zapłacą podatek z tytułu PIT za 2019 r., nie będą musiały płacić odsetek za zwłokę. Minister finansów podpisał stosowne rozporządzenie.

"Nie będzie odsetek za zwłokę z tytułu rocznego rozliczenia PIT za ubiegły rok. To nasze kolejne działanie ułatwiające wywiązanie się w tym trudnym czasie z obowiązku podatkowego" – mówi cytowany w informacji minister finansów Tadeusz Kościński.

Rozlicz PIT za 2019 rok przez internet. Bezpłatny, prosty w obsłudze program pobierz na komputer lub wypełnij deklarację online. W ten sposób wyślesz swój PIT do urzędu skarbowego bez wychodzenia z domu.

Jak wyjaśniono, rozporządzenie ma związek z brakiem sankcji w przypadku złożenia zeznania PIT i rozliczenia się do 1 czerwca br. (31 maja 2020 r. to niedziela – dzień ustawowo wolny od pracy, więc termin przesuwa się na poniedziałek, tj. 1 czerwca 2020 r.).

Rozporządzenie w tej sprawie przewiduje zaniechanie poboru odsetek za zwłokę naliczonych od 1 maja 2020 r. do 1 czerwca 2020 r. od zaległości podatkowych z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Dotyczy to podatników składających zeznania PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT 37, PIT-38 i PIT-39.

Dodano, że na równi z wpłatą będzie traktowane zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku w tym okresie. 

Autor: Marcin Musiał

Źródło:PAP
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (1)

dodaj komentarz
carlito1
Ale za nie złożenie w terminie kilka stówek normalnie można dostać.... Mowa o odsetkach....

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2019

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki