REKLAMA

Beta Securities planuje kolejne ETF-y

2021-03-15 10:16
publikacja
2021-03-15 10:16
Beta Securities planuje kolejne ETF-y
Beta Securities planuje kolejne ETF-y
fot. Zenzen / / Shutterstock

Beta Securities, który wspólnie z Agio Funds TFI wprowadził na warszawską giełdę sześć funduszy ETF, myśli o kolejnych, m.in. o funduszu ETF na indeks WIG Tech, a także o funduszach na skarbowe i korporacyjne obligacje krajowe i zagraniczne - poinformował członek zarządu Beta Securites, Kazimierz Szpak.

W poniedziałek na warszawskiej giełdzie zadebiutował BETA ETF S&P500 PLN HEDGED Portfelowy Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Jest to dziewiąty fundusz typu ETF, który notowany jest na warszawskim parkiecie i szósty z rodziny Beta Securities i Agio Funds TFI.

"W piątek KNF zatwierdziła prospekt naszego siódmego ETF. Jest to ETF na indeks WIG Tech w wersji dochodowej, czyli z kapitalizacją dywidend. Spodziewam się, że w pierwszej połowie maja możliwy byłby jego debiut, chociaż jest jeszcze wiele formalności do załatwienia" - powiedział Kazimierz Szpak, członek zarządu Beta Securities.

"W dalszej perspektywie nie mamy jeszcze sprecyzowanych planów, natomiast myślimy o wejściu na rynek obligacji, chcielibyśmy mieć 2-3 fundusze zarówno na obligacje krajowe, jak i zagraniczne, skarbowe i korporacyjne. Chcemy też wejść w inne klasy aktywów oraz być może w przyszłości do segmentu małych spółek, bardzo poważnie rozpatrujemy pomysł z sWIG80" - dodał.

Celem inwestycyjnym funduszu BETA ETF S&P500 PLN HEDGED jest osiąganie stóp zwrotu, których wielkość odzwierciedla procentowe zmiany poziomów Indeksu Odniesienia – S&P 500 Net Total Return Index dla takich samych okresów, niezależnie od wahań kursów walutowych (PLN Hedged) i bez względu na to, czy w okresach tych indeks znajduje się w trendzie wzrostowym czy spadkowym.

Cel funduszu realizowany jest poprzez zastosowanie strategii inwestycyjnej polegającej na ciągłym stosowaniu fizycznej lub syntetycznej replikacji aktualnej struktury indeksu przy jednoczesnym ograniczaniu wpływu ryzyka walutowego na osiągane stopy zwrotu, poprzez zastosowanie transakcji zabezpieczających ograniczających ekspozycję funduszu na wpływ walut obcych.

Fundusz wyemitował dotychczas 71.505 tytułów uczestnictwa serii A po cenie emisyjnej 67,41 zł. Przyjmowanie zapisów na Certyfikaty Serii B rozpocznie się z pierwszym dniem obrotu ETF-ów na GPW. Fundusz będzie oferował w ofercie publicznej nieoznaczoną liczbę ETF-ów serii B emitowanych w sposób ciągły.

Oferującym certyfikaty i animatorem jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska. (PAP Biznes)

pr/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
iandrew
No i super, nasz polski BlackRock rośnie w siłę! Jak będą ETFy na obligacje to pa-pa IKE i IKZE w funduszach, gdzie kupno i sprzedaż trwa 3-4 dni i witaj konto IKE maklerskie!

Powiązane: W co warto teraz zainwestować?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki