REKLAMA

Bernie Sanders kupił dom za 575 000 dolarów

2016-08-12 12:56
publikacja
2016-08-12 12:56
Bernie Sanders kupił dom za 575 000 dolarów
Bernie Sanders kupił dom za 575 000 dolarów
fot. Carlo Allegri / / Reuters

Znany z socjalistycznych poglądów amerykański senator Bernie Sanders kupił kolejną posiadłość. Nowy dom polityka miał kosztować niemal 600 tys. dolarów.

fot. Mark Kauzlarich / / Reuters

Jak donosi lokalna gazeta „Seven Days”, wakacyjna rezydencja z czterema sypialniami położona jest nad brzegiem jeziora, w stanie Vermont, a cena nieruchomości wyniosła 575 tys. dolarów. Będzie to już trzeci dom posiadany przez Sandersa - pozostałe dwa mieszczą się w Waszyngtonie oraz Burlington. Żona senatora podkreśla, że zakup posiadłości był możliwy dzięki wcześniejszej sprzedaży domu należącego do jej rodziny.

Konserwatywny portal Townhall.com wytyka Sandersowi dokonywanie w czasie ostatniej kampanii prezydenckiej ostrych ataków w kierunku najbogatszej warstwy społeczeństwa, podczas gdy sam poprzez zakup letniej rezydencji dołącza to takiego grona. Zauważa również, że jedynie 63% Amerykanów posiada własny dom, a przeciętna wartość takiej nieruchomości to 358 tys. dolarów.

Bernie Sanders to postać doskonale znana wśród amerykańskiego społeczeństwa. W niedawnych prawyborach prezydenckich był on głównym konkurentem Hillary Clinton w Partii Demokratycznej. Rywalizację przegrał, po czym poparł byłą pierwszą damę.

- Robię wszystko, co mogę, żeby pokonać Donalda Trumpa. Myślę, że gdyby Trump został wybrany na prezydenta, mogłoby to być katastrofą, na wiele różnych sposobów - powiedział w czasie konwencji Partii Demokratycznej.

Senator ze stanu Vermont znany jest ze swoich haseł propagujących zwalczanie nierówności i biedy w USA. Wyborcy Sandersa to zwykle ludzie młodzi, którym podobają się wezwania do podwojenia płacy minimalnej i darmowych studiów na uniwersytetach publicznych.

MF

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (25)

dodaj komentarz
~Ilek
cienias, Putin ma daczę za 20 mln dolców, a jego sąsiedzi za 3 x tyle
~BarnieS
Franek Więcław też kupił dom tylko za 500 tys zł i nie na wakacje, tylko całoroczny, ale też nad jeziorem. I nikt mu nie przeszkadza idiotycznymi njusami
~xyz
Taki on uczciwy jak Clintonowa.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~polskigupek
...a co to jest 0,5 M $ ???? ...w Ameryce ,każdy dom normalny jest dostępny do 1M $.....takie mają życie - takie ceny ......taka norma !- w p-oLSCE niedopuszczalna !.....
~agent
a za ile ma mansion socjalista i uzdrowiciel narodow [bylego obozu socjalistycznego] soros ?
~ms
Chcecie prywatnej sluzby zdrowia to ja was zapewniam ze nie stac was na nia
~Jan
Socjaliści maja to do siebie że, robią wszystko dla naszego dobra. I dlatego my tego dobra mamy coraz mniej. Poza tym socjaliści bardzo dbają o biednych. Dzięki temu biedni mają coraz większą przewagę liczebną. Niestety ludność tam i tubylcza jest na tyle głupia żeby się na to nabierać. Dlatego socjaliści będą Socjaliści maja to do siebie że, robią wszystko dla naszego dobra. I dlatego my tego dobra mamy coraz mniej. Poza tym socjaliści bardzo dbają o biednych. Dzięki temu biedni mają coraz większą przewagę liczebną. Niestety ludność tam i tubylcza jest na tyle głupia żeby się na to nabierać. Dlatego socjaliści będą mieli do wydania coraz więcej pieniędzy a my coraz mniej.
~Wlk
Inteligentny komentarz. Rzadkosc ostatnio na Bankier.pl
+1
~niepelnosprawny_org
nie ma 100% ideału socjalisty, każdy ma jakieś "domieszki"...

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki