REKLAMA

Bernard Arnault pomagał rosyjskim oligarchom prać pieniądze? Wszczęto dochodzenie

2023-09-29 19:17
publikacja
2023-09-29 19:17

Najbogatszy Francuz i właściciel koncernu dóbr luksusowych LVMH Bernard Arnault i rosyjski oligarcha Nikołaj Sarkisow zostali objęci wstępnym dochodzeniem w sprawie prania pieniędzy w alpejskim kurorcie Courchevel – podała paryska prokuratura.

Bernard Arnault pomagał rosyjskim oligarchom prać pieniądze? Wszczęto dochodzenie
Bernard Arnault pomagał rosyjskim oligarchom prać pieniądze? Wszczęto dochodzenie
fot. Benoit Tessier / / Reuters

Dziennik "Le Monde" podał, że rosyjski miliarder nabył w 2018 roku 14 domów w luksusowym alpejskim kurorcie. Nieruchomości zostały zakupione od jednego sprzedawcy za 16 mln euro w ramach złożonej operacji z udziałem spółek z siedzibą we Francji, Luksemburgu i na Cyprze. Chociaż w dokumentach transakcji nie widnieje nazwisko Sarkisowa, uważa się, że to on był realnym nabywcą - zaznacza gazeta.

Podejrzewa się, że Arnault pożyczył Sarkisowowi 18,3 mln euro, a następnie nabył spółkę kupującą te nieruchomości.

Według "Le Monde" zmiana właściciela mogła mieć na celu "ukrycie dokładnego źródła środków", jak również tożsamość "rzeczywistego beneficjenta" transakcji. Śledczy uważają, że Sarkisow zarobił na operacji dwa miliony euro, ale nadal nie wiedzą, ile kosztowało go pożyczenie pieniędzy od Arnaulta.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

ksta/ adj/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (13)

dodaj komentarz
polishgirl_89
Bankier.Pl stał się scam’em. Reprezentujecie zachodnie korpo i banksterow i każdy komentarz pisany przeciwko obecnemu głównemu nurtowi, czyli przeciwko demoliberalce od razu kasujecie. To nie można mieć innego zdania? Dlaczego mówicie o „wolnych mediach” skoro sami kasujecie komentarze? Ogólnie nie istnieje takie pojęcie jak wolne Bankier.Pl stał się scam’em. Reprezentujecie zachodnie korpo i banksterow i każdy komentarz pisany przeciwko obecnemu głównemu nurtowi, czyli przeciwko demoliberalce od razu kasujecie. To nie można mieć innego zdania? Dlaczego mówicie o „wolnych mediach” skoro sami kasujecie komentarze? Ogólnie nie istnieje takie pojęcie jak wolne media, bo każde media maja swojego właściciela i swoje poglądy, ale okej..
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
zops
Teraz to możecie sobie pójść do BUDKI ptasiej. O! Budkę znacie na pewno.
polonu
kumple w Rosji jeszcze są żydzi , jeszcze robią interesy ,ostatnie podrygi .
adam.1983
Cała ta zabawa dla marnych 2mln euro, przecież dla takich miliarderów to są groszowe sprawy, większe przychody to oni mają z odsetek bankowych.
polonu
Benzyna 6 zł , to tylko na te 2 tyg do wyborów promocja faktyczne ceny zobaczymy po 15 paźdz . stawiam 7, 60 zł .w tym przedziale z tendencją wzrostową . zależy od ceny ropy na rynkach światowych . na święta może być spokojnie 8 z przodu , zależy od cen ropy . Ratowanie Ameryki , i zadyma z Rosją kosztuje niewyobrażalne kwoty , zobaczymy Benzyna 6 zł , to tylko na te 2 tyg do wyborów promocja faktyczne ceny zobaczymy po 15 paźdz . stawiam 7, 60 zł .w tym przedziale z tendencją wzrostową . zależy od ceny ropy na rynkach światowych . na święta może być spokojnie 8 z przodu , zależy od cen ropy . Ratowanie Ameryki , i zadyma z Rosją kosztuje niewyobrażalne kwoty , zobaczymy co dalej zrobi UE . bo ten romans z Ameryką może skończyć się nokautem . RSC niezdolność do walki . była tania ropa i gaz w rurach taniutki węgiel , i inne surowce nawozy na pola , to się skończyło teraz trzeba płacić ostro . a będzie jeszcze drożej , tu pasuje jak ulał przysłowie „Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur no idealne ,jak jeszcze Arabia Saudyjska od nowego roku dołączy do bloku krajów BRICS, no to nie pasuje to przysłowie no ideał .Ameryka ratuje się kosztem Europy ,ale może ją zatopić . to jest otwarta wojna hybrydowa Ameryki z Rosją i Chinami .
tomek323
Niemal nie ma wyjątków, wszyscy prali i piorą…
#BidenWorld
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
xyzq
Tak jest. Tak jak za Panama Papers i setkę innych afer ktoś odpowiedział... Do puchy to się idzie za kradzież batonika, pucha jest dla "szaraków". Niestety wizje filmowe sprzed 20 czy 30 lat dzieją się na naszych oczach. Prawo jest dla szaraków. A kasa dla ludzi z układami...

Powiązane: Najbogatsi ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki