REKLAMA

Berlusconi, Schettino i sekretarz ONZ w neapolitańskiej szopce

2012-11-23 06:14
publikacja
2012-11-23 06:14
Zmieniają się równie szybko jak moda czy notowania na giełdzie. Są świadectwem popularności polityków i ludzi show biznesu. Mowa o neapolitańskich szopkach, których produkcja na miesiąc przed świętami ruszyła pełną parą

Szopkę wymyślił w 1223 roku święty Franciszek z Asyżu, a udoskonalili neapolitańscy rzemieślnicy z ulicy San Gregorio Armeno. Ich specjalnością jest produkcja figurek postaci towarzyszących Najświętszej Rodzinie.

Po latach sprawowania władzy Silvio Berlusconi pojawia się w szopce w roli bezrobotnego. Mimo że podobizna byłego premiera oferowana jest za połowę ceny, nie znajduje nabywców. Podobnie jak figurka przedstawiająca kapitana Francesco Schettino, który spowodował katastrofę Costa Concordii. Zginęły wtedy 32 osoby.

Na zamówienie bliskiego współpracownika i wyłącznie na prywatny użytek powstanie figurka sekretarza generalnego ONZ Ban Ki-muna. To nowa moda, mówią rzemieślnicy. Coraz więcej ludzi zamawia figurki swoich bliskich: rodziców, krewnych czy ukochanych. Nie zraża ich cena, dochodząca do 250 euro za sztukę, ani perspektywa długiego oczekiwania, bo neapolitańscy artyści przyjmują w tej chwili zamówienia na połowę stycznia.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Marek Lehnert/Rzym/zr

Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki