REKLAMA

Belgia: atak nożownika na policjantów w Brukseli, być może akt terroru

2016-10-05 16:10
publikacja
2016-10-05 16:10
fot. Francois Lenoir / FORUM

Dwóch policjantów zostało rannych w ataku nożownika, do którego doszło w środę w Brukseli. Napastnik został unieszkodliwiony strzałem z broni palnej. Sprawę przejęła prokuratura federalna, gdyż traktowana jest ona jako akt terroru.

"Mamy wszelkie podstawy sądzić, że chodzi o atak terrorystyczny. W tej chwili nie możemy powiedzieć nic więcej, bo zbieramy informacje" - powiedział rzecznik prokuratury cytowany przez dziennik "Le Soir".

Nie podano tożsamości napastnika ani ewentualnego motywu, jakim się kierował. Nikt nie przyznał się do napaści na policjantów.

Do ataku doszło na jednej z szerszych ulic dzielnicy Schaerbeek, zamieszkanej w dużej części przez imigrantów. Jeden z policjantów został ranny w brzuch, a drugi w szyję. Ich życiu nic nie zagraża.

Według belgijskich mediów, po ataku napastnik uciekł, a zatrzymał go dopiero kolejny patrol policji. Funkcjonariusze użyli broni palnej, mężczyzna został trafiony w nogę i pojmany przez policjantów. W trakcie szamotaniny napastnik jednemu z nich złamał nos. (PAP)

kot/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Esso
Skądże znowu skojarzenia z terrorem. Jesień jest, miał zaburzenia psychiczne.

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki