REKLAMA
BADANIE

Będzie znacznie trudniej o azyl w Australii

2016-10-30 07:36
publikacja
2016-10-30 07:36

Australijski rząd planuje znaczne zaostrzenie prawa regulującego ubieganie się o azyl w tym kraju. Dożywotni zakaz odwiedzin Australii mają mieć te spośród osób szukających azylu w Australii, które do tego kraju dotrą dzięki przemytnikom.

fot. edella / / YAY Foto

Według projektu australijskiego gabinetu, nawet osoby zasługujące na przyznanie im azylu, jeśli dotarły do Australii wykorzystując pomoc przemytników, otrzymają dożywotni zakaz wjazdu na terytorium Australii. Osoby te nie będą mogły odwiedzić tego kraju nawet w celach turystycznych.

Nowe prawo, o ile zostanie przyjęte, będzie dotyczyło także osób, które przybyły do Australii od 19 lipca 2013 roku, w tym imigrantów przebywających już w dwóch ośrodkach na wyspach Nauru i Manus. Władze Australii chcą powstrzymać falę imigrantów przybywających do tego kraju na łodziach, głównie z pomocą przemytników.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR) Tomasz Sajewicz / Tajpej /magos

Źródło:IAR
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~Dżejms
Czyli wreszcie Aborygeni będą decydować o swoim kraju? Czy może biali nie będą wpuszczać innych białych? Angole nie wpuszczą np Polaków - chyba tak to trzeba czytać. Czy jak?
~polskidziad
Australia ,Nowa Zelandia ,Kanada ...kraje rzeczywistego socjalizmu ,,,,,pozazdrościć ,.....
~addda
W Germanistanie wszyscy uchodzcy mile widziani
~s6
Australia i tak będzie podbita, bo sąsiednia Indonezja ma 255 mln ludzi.
~Blu
I w ten sposób powinno sie dbać o obywateli!!!ciekawe czy politycy UE zająkną sie cos o nietolerancji Australijskich władz?!
~miro
brak żydostwa pozwala na rozsądne posunięcia
~kasandra
Europo bierz przykład z mądrze rządzonych krajów .

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki