Będą zwolnienia grupowe w PKO BP. Mogą objąć do 950 osób

analityk Bankier.pl

PKO Bank Polski przekazał do urzędu pracy w Warszawie zawiadomienie, że w 2017 roku liczba pracowników banku objętych zwolnieniami grupowymi obejmie do 950 osób – dowiedział się Bankier.pl. Bank uspokaja, że część osób znajdzie zatrudnienie w grupie na nowych warunkach.

Podobnie jak w ubiegłym roku, także i teraz przedświąteczny okres nie przynosi dobrych wiadomości dla pracowników PKO Banku Polskiego. Jak ustalił Bankier.pl, w grudniu 2016 roku PKO Bank Polski przekazał do Urzędu Pracy m. st. Warszawy zawiadomienie o planowanych zwolnieniach grupowych. W 2017 roku obejmą one do 950 osób na terenie całego kraju.

(fot. Jaap Arriens/NurPhoto / FORUM)

- Dla większości z nich bank będzie miał propozycje zatrudnienia na zmienionych warunkach – mówi Lidia Sosnowska z biura prasowego PKO BP. - Ewentualne zwolnienia będą zatem w większości przypadków wynikiem nieprzyjęcia przez pracowników nowych warunków pracy, np. w zakresie rodzaju pracy lub miejsca jej świadczenia. Przyczyny i liczba zwolnień pracowników z przyczyn ich niedotyczących zostały skonsultowane z zakładowymi organizacjami związkowymi. Pracownicy zwalniani w omawianym trybie objęci będą pakietami osłonowymi - wyjaśnia.

Jak tłumaczy Sosnowska, bank dostosowuje na bieżąco poziom zatrudnienia do aktualnych potrzeb biznesowych i planów rozwojowych. Związane jest to z wdrażaniem zmian organizacyjnych, w tym centralizacji funkcji i procesów, zmian w procesach realizowanych w poszczególnych jednostkach organizacyjnych banku oraz wdrażaniem nowych technologii. Oznacza to zarówno tworzenie nowych stanowisk, ich przekształcanie lub przemieszczanie, a w niektórych przypadkach - redukcję etatów.

Przypomnijmy, że analogiczna sytuacja miała miejsce w roku ubiegłym. Wówczas bank informował o możliwości zwolnienia do 836 osób. Zrealizowano około 1/3 zwolnień w stosunku do planów zakładanych na początku rokuCzęść etatów podlegała odtworzeniu w innych lokalizacjach lub stanowiska pracy zmieniały swój charakter (np. uniwersalizacja funkcji). Na koniec listopada 2016 roku zatrudnienie w PKO Banku Polskim wynosiło około 25,5 tys. etatów, czyli o 509 mniej niż w grudniu 2015 r.

Wojciech Boczoń

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~prawda

Bank planuje zwolnić trzy tysiące pracowników . Zaoferują części z nich stanowiska odlegle od obecnych o kilkadziesiąt kilometrów, żeby nie było że nie dali szansy... A jak ktoś odmówi to nie dostanie odprawy. Cwani prawnicy na górze dbają o to aby długoletnich wykwalifikowanych pracowników wyrzucić na bruk w skarpetkach. W tej chwili w każdym oddziale są wakaty bo ludzie sami sie zwalniają, nie wytrzymują presji. Po zwolnieniu 3000 osób, tylko bankomat będzie obsługiwał klientów....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 3 ~Ka-1jab

Ja przepracowałam 30 lat i pracodawcą rozwiązał umowę o pracę co wiązało się z niewypłaceniem odprawy.Tak PKO BP traktuje swoich długoletniej pracowników.

! Odpowiedz
1 4 ~babet

Na szczęście problem w Getinie nie istnieje, jeżeli są zwolnienia to raczej kosmetyczne. Nowa prezesura ma poskutkować silniejszą pozycją Getinu. Trzymam kciuki za swoją lokatę.

! Odpowiedz
1 4 ~piotrek

Getin idzie w stronę zmiany. Na górze wymiana kadry zarządzającej w , wszystko w inreresie klientów.

! Odpowiedz
0 6 ~Ja

Zwolnienia grupowe PKO BP niech zacznie przede wszystkim od pracowników centrali, bo nie długo już tylko oni pozostaną na placu boju. To już nie pierwsze zwolnienia grupowe.

! Odpowiedz
1 1 ~kasia

Ja uż na szczęście nie jestem z nimi związana. Przeszłam do getin banku ze swoimi oszczędnościami i jestem zadowolona z tej zminy,

! Odpowiedz
3 0 ~aldo

Takie restrukturyzacje są niewątpliwie korzystne dla firm, trochę niewygodne dla zatrudnionych, ale przecież najważniejsi są klienci, bo to my utrzymujemy bankowców i bankierów

! Odpowiedz
5 2 ~bea

Jak to ładnie brzmi uniwersalizacja funkcji, czyli więcej pracy. Warto przypomnieć, że PKOBP nie ma monopolu, są inne banki. Trzymam się swojego Getinu, to ptzynajmniej polski bank.

! Odpowiedz
4 1 ~lejman

w każdej branży im więcej cyfry tym mniejsza potrzeba kadr... wiadomo, ze nie tylko w pko tak jest

! Odpowiedz
5 1 ~Gośka

Moją mamę też kiedyś zwolniono w takim grupowym zwolnieniu. Pracodawca zapewnił odprawę tak, że spokojnie mogła znaleźć inną pracę. Myślę, że pracownicy sobie poradzą.

! Odpowiedz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.