Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Antoni Duda powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że dalsze rozmowy z prezydentem są potrzebne. Spotkanie z udziałem szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego ma zostać zorganizowane po Euro 2012.
Zdaniem Antoniego Dudy podpisanie ustawy o emeryturach mundurowych uspokoiło sytuację. Przewodniczący NSZZ Policjantów przypomina, że zmiany, które wprowadza ustawa, dotyczą tych policjantów, którzy podejmą służbę od stycznia 2013 roku.
Wśród zmian, na jakie liczą mundurowi, są wyjątkowe uprawnienia emerytalne dla służb wykonujących zadania w szczególnych warunkach na przykład żołnierzy GROM, czy funkcjonariuszy pracujących "pod przykryciem". Przedyskutowana ma być także kwestia przepisu, który umożliwia zwolnienie mundurowego bez uzasadnienia po 30 latach służby .
Zgodnie z nowelizacją funkcjonariusze, którzy wstąpią do służby od początku przyszłego roku, nabędą uprawnienia emerytalne po 55 roku życia i 25 latach służby. Wysokość emerytury będzie obliczana na podstawie średniej pensji z 10 wybranych, kolejnych lat służby.
Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/kl/ab
Źródło:IAR






























































