REKLAMA

Będą większe pieniądze na naukę

2014-09-07 04:21
publikacja
2014-09-07 04:21

Nowy budżet oznacza więcej pieniędzy dla nauki. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska zapowiada, że nakłady w 2015 roku będą o prawie 700 milionów złotych większe niż dotychczas. To oznacza wzrost o dziesięć procent w porównaniu z 2014 rokiem.

Tym samym wydatki państwa na naukę w relacji do PKB wzrastają z 0,39 do 042 procent. Lena Kolarska-Bobińska czeka jeszcze na dane z GUS-u na temat wydatków przedsiębiorstw na badania. Przez ostatnie lata również tutaj były wzrosty. Jeśli tendencja się utrzyma, to wspólne nakłady na naukę przekroczą 1 procent PKB. Polska zadeklarowała, że do 2020 roku nasze wydatki na badania naukowe osiągną 1,7 procent produktu krajowego brutto.

Na naukę w 2015 roku przeznaczono 7,5 miliarda złotych. Natomiast szkolnictwo wyższe dostanie dwa razy większa sumę i tutaj też odnotowano wzrost rok do roku o prawie miliard złotych.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Kamil Szwarbuła/dabr
Źródło:IAR
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~edek4646
Piaskowe dziadki dostaną kasę na pierdzenie na uczelniach. Myślę że razem z "uczonymi" z Wojskowej Akademii Technicznej wymyślą kuloodporny sedes, he, he, he
~erererer
uczelnie wyższe dofinansowane są aż przesadniechyba po to aby ludzie grzali tyłki na studiach a nie w urzędach pracy i nie psuli statystyk..

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki