REKLAMA

Bank udzieli ci kredytu na zapłatę podatku

Barbara Sielicka2011-03-21 07:20
publikacja
2011-03-21 07:20

Wielu z nas do ostatniej chwili odwleka konieczność rozliczenia się z fiskusem i pod koniec kwietnia zabieramy się za wypełnianie zeznania rocznego. Może się wówczas okazać, że musimy dopłacić podatek, jego kwota jest nie mała, a my akurat nie mamy wolnych środków. Co wówczas zrobić? Nic prostszego – wystarczy udać się do banku.

Większość banków oferuje nam szybkie kredyty gotówkowe, które możemy przeznaczyć na dowolny cel – m.in. na pokrycie zaległego podatku. Są jednak i takie, które przygotowały specjalną ofertę dla tych, którym braknie wolnych środków na rozliczenie się z fiskusem.

Z taką ofertą zdecydowały się wystąpić następujące banki: Bank BPS, MultiBank, Alior Bank, Getin Bank oraz FM Bank.

W Banku BPS Kredyt na PIT może wynieść maksymalnie 80 tys. zł z oprocentowaniem nominalnym 12,5% i brakiem prowizji za udzielenie kredytu. Bank bezpośrednio przelewa pieniądze na konto Urzędu Skarbowego.

Z kolei MultiBank już po raz czwarty oferuje kredyt na podatek PIT. Kwota takiego kredytu może wynieść maksymalnie 50 tys. zł. Oprocentowanie nominalne wynosi 10,99% lub 11,99%. Bank pobiera także prowizję w wysokości 1,5-5% od kwoty udzielonego kredytu.

Na specjalne względy podatnicy mogą liczyć także w Alior Banku. Wprawdzie bank proponuje standardową  pożyczkę gotówkową, jednak osoby, które zdecydują się z niej skorzystać nie zapłacą prowizji od udzielonej pożyczki. Jej maksymalna kwota może wynieść 150 tys. zł z oprocentowaniem 12%. Warto dodać, że Alior Bank rozpoczął wraz z jednym z biur rachunkowych ogólnopolską akcję darmowego rozliczania PITów. Oferta dostępna jest dla każdego, także dla tych, którzy nie są klientami banku. Jednak bank wymaga podpisania wcześniej umowy ramowej.

Rozlicz PIT 2010 z Bankier.pl
 
Jak wypełnić PIT?Program za darmo!Przekaż 1% podatku!

Podobna sytuacja z kredytem na PIT występuję w Getin Banku. Na podstawie PIT-11, PIT-40 lub PIT-40A można uzyskać zarówno kredyt gotówkowy, pożyczkę gotówkową jak i konsolidacyjny kredyt gotówkowy. Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel, w tym także na zapłatę podatku PIT. Oprocentowanie Kredytu na PIT już od 8,4%, bez prowizji, a kwota kredytu to maksymalnie 100 tys. zł.

Przedsiębiorcy po kredyt na podatek mogą udać się do FM Banku. Mogą z niego skorzystać Ci, którzy prowadzą firmę przynajmniej 12 miesięcy i przedstawią właściwą deklarację PIT za miniony rok. FM Bank udziela maksymalnie 20 tys. zł kredytu, którą to kwotę przelewa bezpośrednio na rachunek Urzędu Skarbowego.

Przed koniecznością dopłaty na rzecz urzędu skarbowego staną przede wszystkim te osoby, które osiągają dochody wyższe niż przeciętne. Jednak takie osoby zazwyczaj posiadają środki na jego zapłatę. Banki liczę jednak głównie na spóźnialskich, którzy w danym momencie nie będą posiadali wolnych środków pieniężnych.

Komentuje Analityk Bankier.pl, Wojciech Boczoń

Kredyty na PIT pojawiają się w ofertach banków co roku na wiosnę. W tym roku Alior Bank zdecydował się jednak pójść o krok dalej niż propozycja zwykłego kredytu na uregulowanie zobowiązań wobec fiskusa. Zaproponował klientom bezpłatne wypełnienie PIT-u. Co najważniejsze, z takiej usługi mogą skorzystać wszyscy, a nie tylko dotychczasowi klienci banku - wystarczy przynieść do placówki komplet dokumentów. Pracownik je zeskanuje i wyśle do współpracującego z bankiem biura rachunkowego. Po kilku dniach klient otrzyma na swój adres e-mail gotowy do wydruku wypełniony dokument. Ponieważ bank nie jest jednak instytucją charytatywną, w takiej ofercie także tkwi haczyk. Klient musi podpisać umowę ramową, która nie obliguje go co prawda do zakupu żadnego produktu, ale stanowi furtkę do nawiązania współpracy z bankiem. W przyszłości Alior będzie mógł wykorzystać zgromadzone informacje, by zaproponować klientowi produkt finansowy (którego klient oczywiście nie musi kupić). Mimo tego, oferta jest i tak oryginalna i godna uwagi. Zwłaszcza dla osób, które mają problemy z samodzielnym wypełnieniem deklaracji.


Barbara Sielicka
Bankier.pl
[email protected]

 
Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Bank dla firmy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki