Bank of America wyprowadzi się z Londynu do Dublina

Bank of America wybrał Dublin jako miejsce swojej głównej siedziby w Unii Europejskiej, po tym, jak Wielka Brytania oficjalnie nie będzie już członkiem Unii Europejskiej. Niektóre miejsca pracy zostaną przeniesione także do innych miast na terenie Wspólnoty.

(fot. Stephanie Keith / FORUM)

„Oczekując na negocjacje Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej w sprawie zasad brexitu, robimy wszystko, co trzeba, aby być przygotowanym na jak najlepsze świadczenie usług naszym klientom, bez względu na to, do czego negocjacje doprowadzą” – pisze w piątkowym oświadczeniu Brian Moynihan, CEO Bank of America.

Dublin, obok Frankfurtu i Paryża, jest popularnym celem dla instytucji finansowych zapowiadających swoje wyprowadzki z Londynu. Za wyborem Irlandii przemawia sprzyjające prawo podatkowe oraz podobny system prawny, jak w Wielkiej Brytanii.

Wczoraj natomiast wyprowadzkę z Londynu zapowiedział bank Morgan Stanley. Ta instytucja zdecydowała się na wyprowadzkę do Frankfurtu, choć miejsca pracy powstaną także m.in. w Dublinie i Paryżu.

MD/Bloomberg

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 11 ~Marek

Nie wiem , czy ja dobrze przeczytalem w jednym z wpisów , Irlandia nie nalezy do EU. Jestem innego zdania. Do Eu należy 28 państw w tym Irlandia. Jeśli chodzi o brexit , wbrew oczekiwaniom naszego rzadu , że instytucje finansowe czekają w kolejce aby sie przenieść do Warszawy, tego trendu nie da sie zauważyć. Jakos Warszawe wszyscy omijają. Byc moze przyczyną jest , że Polska rzadzi szaleniec i kierunek jaki on wybral , jest wschodni.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 4 ~23l

Wybudują kartonowy wieżowiec w Dublinie, największej wsi w Europie.

! Odpowiedz
33 2 ~Czepliwy

Wbrew opini płynącej z pierwszego zdania artykułu - Irlandia nie nalezy do UE.

! Odpowiedz
0 20 specjalnie_zarejstrowany1

A za co ja wyrzucili? Tez cos z trybunalem konstytucyjnym?

! Odpowiedz
0 3 ~Putinek

Ceny wynajmu w grę też!!

! Odpowiedz
0 9 ~Ok

Yes

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil