Bank of America wyprowadzi się z Londynu do Dublina

2017-07-21 16:11
publikacja
2017-07-21 16:11

Bank of America wybrał Dublin jako miejsce swojej głównej siedziby w Unii Europejskiej, po tym, jak Wielka Brytania oficjalnie nie będzie już członkiem Unii Europejskiej. Niektóre miejsca pracy zostaną przeniesione także do innych miast na terenie Wspólnoty.

/ fot. Stephanie Keith / FORUM

„Oczekując na negocjacje Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej w sprawie zasad brexitu, robimy wszystko, co trzeba, aby być przygotowanym na jak najlepsze świadczenie usług naszym klientom, bez względu na to, do czego negocjacje doprowadzą” – pisze w piątkowym oświadczeniu Brian Moynihan, CEO Bank of America.

Dublin, obok Frankfurtu i Paryża, jest popularnym celem dla instytucji finansowych zapowiadających swoje wyprowadzki z Londynu. Za wyborem Irlandii przemawia sprzyjające prawo podatkowe oraz podobny system prawny, jak w Wielkiej Brytanii.

Wczoraj natomiast wyprowadzkę z Londynu zapowiedział bank Morgan Stanley. Ta instytucja zdecydowała się na wyprowadzkę do Frankfurtu, choć miejsca pracy powstaną także m.in. w Dublinie i Paryżu.

MD/Bloomberg

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~Marek
Nie wiem , czy ja dobrze przeczytalem w jednym z wpisów , Irlandia nie nalezy do EU. Jestem innego zdania. Do Eu należy 28 państw w tym Irlandia. Jeśli chodzi o brexit , wbrew oczekiwaniom naszego rzadu , że instytucje finansowe czekają w kolejce aby sie przenieść do Warszawy, tego trendu nie da sie zauważyć. Jakos Warszawe Nie wiem , czy ja dobrze przeczytalem w jednym z wpisów , Irlandia nie nalezy do EU. Jestem innego zdania. Do Eu należy 28 państw w tym Irlandia. Jeśli chodzi o brexit , wbrew oczekiwaniom naszego rzadu , że instytucje finansowe czekają w kolejce aby sie przenieść do Warszawy, tego trendu nie da sie zauważyć. Jakos Warszawe wszyscy omijają. Byc moze przyczyną jest , że Polska rzadzi szaleniec i kierunek jaki on wybral , jest wschodni.
~23l
Wybudują kartonowy wieżowiec w Dublinie, największej wsi w Europie.
~Czepliwy
Wbrew opini płynącej z pierwszego zdania artykułu - Irlandia nie nalezy do UE.
specjalnie_zarejstrowany1
A za co ja wyrzucili? Tez cos z trybunalem konstytucyjnym?
~Putinek
Ceny wynajmu w grę też!!

Powiązane: Brexit

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki