REKLAMA

Morgan Stanley ucieka z Londynu do Frankfurtu

2017-07-20 08:20
publikacja
2017-07-20 08:20

Brexit zbiera kolejne bankowe żniwo. Morgan Stanley właśnie ogłosił decyzję o przeniesieniu części swoich pracowników z Londynu. Trafią oni do Frankfurtu oraz kilku innych miast na terenie Unii Europejskiej.

fot. / / YAY Foto

Frankfurt stanie się nową siedzibą dla działu tradingu banku Morgan Stanley. W związku z tym bank przeniesie z Londynu do Frankfurtu ok. 200 miejsc pracy – informuje Bloomberg. Natomiast do Dublina zostanie przeniesiony dział zarządzania aktywami. W sumie bank planuje likwidację 300 miejsc pracy w Londynie. Oprócz Frankfurtu nowe miejsca pracy powstaną właśnie w Dublinie, Paryżu oraz kilku innych miastach na terenach państw należących do Unii Europejskiej.

Wygląda na to, że to Frankfurt i Paryż staną się największym beneficjentem brexitowego exodusu banków z Londynu. Już wcześniej niemieckie miasto wybrały na swoją europejską bazę takie banki, jak Citigroup, Standard Chartered czy Nomura. Natomiast Societe Generale i HSBC przenoszą miejsca pracy do Paryża. Wiele banków decyduje się także na rozproszenie przenoszonych miejsc pracy po Europie – choć sporo nowych miejsc pracy powstanie we Frankfurcie i Paryżu, to powstają one także w innych miastach na terenie krajów Wspólnoty.

Z powodu brexitu w Londynie może zniknąć ok. 10 tys. miejsc pracy w sektorze bankowym – wynika z prognoz think tanku Bruegel.

MD

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~ecce
...prawidłowo - powrót do matecznika Rothschildów,władców marionetek
~R3D3
Mieli walić do Wawy w ciemno i to całe tysiące...
~Sasa
Chyba nie wiecie że w Warszawie jest już Goldman i jp morgan, a od dawna jest BNP Paribas, 3 banki że światowego top5
~krg
A do Polandu nikt się nie pcha? Mieli by jeszcze dodatek 500+
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Arek
Polska rasistowska jednak się nie podoba. Turyści omijają już nas szerokim łukiem, teraz będzie też biznes. Moderator kasuj wpisy krytykujące przewodnią linię partii.
tindala
ble ble, ple. Turystów w Polsce jest zatrzęsienie. Chociaż jak się mieszka w dziurze to można tego nie zauważyć. Każdy zamach na ośrodki turystyczne gdzieś tam na świecie zwiększa ilość turystów w bezpiecznej i ciekawej Polsce.
~Fred
Znam sytuacje od podszewki. Przenosza podstawowa stanowiska zwiazane ze sprzedaza i obsluga back office (sprzedawcow i informatykow i innych niewykwalifikowanych/zastepowalnch ludzi). Wszystkie wazne stanowiska zostaja w city.
~realista
I co na to Power Point Point Morawiecki? A tyle razy był w Londynie i opowiadał jak to do Polski się pchają wszyscy

Powiązane: Brexit

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki