Morgan Stanley ucieka z Londynu do Frankfurtu

Brexit zbiera kolejne bankowe żniwo. Morgan Stanley właśnie ogłosił decyzję o przeniesieniu części swoich pracowników z Londynu. Trafią oni do Frankfurtu oraz kilku innych miast na terenie Unii Europejskiej.

(YAY Foto)

Frankfurt stanie się nową siedzibą dla działu tradingu banku Morgan Stanley. W związku z tym bank przeniesie z Londynu do Frankfurtu ok. 200 miejsc pracy – informuje Bloomberg. Natomiast do Dublina zostanie przeniesiony dział zarządzania aktywami. W sumie bank planuje likwidację 300 miejsc pracy w Londynie. Oprócz Frankfurtu nowe miejsca pracy powstaną właśnie w Dublinie, Paryżu oraz kilku innych miastach na terenach państw należących do Unii Europejskiej.

Wygląda na to, że to Frankfurt i Paryż staną się największym beneficjentem brexitowego exodusu banków z Londynu. Już wcześniej niemieckie miasto wybrały na swoją europejską bazę takie banki, jak Citigroup, Standard Chartered czy Nomura. Natomiast Societe Generale i HSBC przenoszą miejsca pracy do Paryża. Wiele banków decyduje się także na rozproszenie przenoszonych miejsc pracy po Europie – choć sporo nowych miejsc pracy powstanie we Frankfurcie i Paryżu, to powstają one także w innych miastach na terenie krajów Wspólnoty.

Z powodu brexitu w Londynie może zniknąć ok. 10 tys. miejsc pracy w sektorze bankowym – wynika z prognoz think tanku Bruegel.

MD

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Weteran

I jest Amber Gold

! Odpowiedz
1 7 ~ecce

...prawidłowo - powrót do matecznika Rothschildów,władców marionetek

! Odpowiedz
1 12 ~R3D3

Mieli walić do Wawy w ciemno i to całe tysiące...

! Odpowiedz
5 4 ~Sasa

Chyba nie wiecie że w Warszawie jest już Goldman i jp morgan, a od dawna jest BNP Paribas, 3 banki że światowego top5

! Odpowiedz
9 22 ~krg

A do Polandu nikt się nie pcha? Mieli by jeszcze dodatek 500+

! Odpowiedz
28 19 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
64 40 ~Arek

Polska rasistowska jednak się nie podoba. Turyści omijają już nas szerokim łukiem, teraz będzie też biznes. Moderator kasuj wpisy krytykujące przewodnią linię partii.

! Odpowiedz
6 7 tindala

ble ble, ple. Turystów w Polsce jest zatrzęsienie. Chociaż jak się mieszka w dziurze to można tego nie zauważyć. Każdy zamach na ośrodki turystyczne gdzieś tam na świecie zwiększa ilość turystów w bezpiecznej i ciekawej Polsce.

! Odpowiedz
14 38 ~Fred

Znam sytuacje od podszewki. Przenosza podstawowa stanowiska zwiazane ze sprzedaza i obsluga back office (sprzedawcow i informatykow i innych niewykwalifikowanych/zastepowalnch ludzi). Wszystkie wazne stanowiska zostaja w city.

! Odpowiedz
29 43 ~realista

I co na to Power Point Point Morawiecki? A tyle razy był w Londynie i opowiadał jak to do Polski się pchają wszyscy

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne