REKLAMA

Bank Millennium ostrzega przed oszustami dzwoniącymi jako pracownicy

2020-09-28 10:00
publikacja
2020-09-28 10:00
fot. PKpix / Shutterstock

Oszuści nie przebierają w środkach. Podszywanie się pod bank to za mało. Cyberprzestępcy udają pracowników Banku Millennium - dzwonią do klientów i posługując się prawdziwymi danymi ostrzegają o rzekomych podejrzanych transakcjach na koncie.

Trwa "nowy" atak na klientów banku - tym razem na celowniku internetowych przestępców znaleźli się klienci Millennium. Oszuści nawiązują kontakt telefoniczny z który numeru wyświetla się tak jak oficjalny oraz przedstawiają się jako pracownicy, mogą posiadać nawet niektóre dane osobowe klientów, ostrzega Bank Millennium w komunikacie zamieszczonym na stronie.

Przestępcy, jako fałszywi pracownicy banku, informują osobę, do której dzwonią o rzekomych podejrzanych transakcjach na rachunku oraz karcie. Oszuści proszą klienta o podanie danych, dzięki którym będą mogli na urządzeniu zainstalować aplikację QuickSupport, która umożliwia zdalne sterowanie urządzeniem użytkownika. W momencie instalacji aplikacji na smartfonie lub laptopie cyberprzestępcy mogą przejąć kontrolę na urządzeniem, a tym samym nad dostępem do rachunku bankowego.

– Nie pobieraj żadnej podejrzanej aplikacji - konsultanci Banku nigdy nie zachęcają do pobierania żadnych aplikacji do szybkiej obsługi klienta itp. Jedyną aplikacją, którą Bank promuje, jest aplikacja mobilna Banku Millennium – ostrzega Millennium i zachęca do zachowania czujności.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o oszustach podszywających się pod PKO Bank Polski i wyłudzających dane metodą na "aktualizację programu zabezpieczającego". Obawiasz się, że mogłeś paść ofiarę wyłudzeń danych? Sprawdź, jakie kroki podjąć, żeby zabezpieczyć się przed negatywnymi konsekwencjami ataku przestępców m.in. utratą pieniędzy.

Kliknij, aby przejść dalej / Bankier.pl

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki