Bank BPH będzie prowadził w Polsce działalność hipoteczną i zatrudniał około 150 osób

Bank BPH, po nabyciu przez Alior Bank jego podstawowej działalności, będzie prowadził w Polsce działalność hipoteczną i będzie zatrudniał około 150 osób - poinformował bank w komunikacie prasowym. Pozostawi sobie też BPH TFI.

"Podstawowa działalność, czyli bankowość detaliczna, bankowość dla firm wraz z siecią dystrybucji i znaczną częścią funkcji wsparcia zostaną przeniesione do Alior Banku" - napisano w komunikacie.

GE podpisał z Alior Bankiem umowę dotyczącą sprzedaży akcji Banku BPH oraz nabycia przez Alior Bank, w drodze podziału przez wydzielenie, podstawowej działalności Banku BPH. Transakcja nie obejmuje zakupu portfela kredytów hipotecznych denominowanych w CHF, innych walutach obcych i polskich złotych oraz BPH TFI.

Po podziale w BPH pozostanie działalność hipoteczna, która będzie obejmowała portfel kredytów hipotecznych Banku BPH (w szczególności wszelkie kredyty hipoteczne w polskiej walucie i innych walutach udzielone na rzecz osób fizycznych na cele mieszkaniowe), zobowiązania finansowe wobec podmiotów z grupy GE oraz inne aktywa i pasywa związane z powyższym portfelem kredytów hipotecznych.

"Ponadto działalność hipoteczna Banku BPH będzie obejmowała większościowy udział w spółce BPH PBK Zarządzanie Funduszami, będącej jedynym akcjonariuszem spółki BPH Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych oraz zobowiązania Banku BPH związane z BPH PBK lub BPH TFI" - napisano w komunikacie.

Udział mniejszościowy w BPH PBK przysługuje GE Capital.

Zgodnie z planami, plan podziału ma zostać uzgodniony do 30 kwietnia 2016 r.

Obecnie Bank BPH ma 700 tys. klientów indywidualnych i firm, ponad 400 placówek własnych i partnerskich, 12 centrów biznesowych oraz zatrudnia ponad 5 tys. pracowników. (PAP)

seb/ morb/ jtt/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 ~Emce

A jakis komentarz dlaczego hipoteka zostaje?

! Odpowiedz
0 3 ~abc

Kredyty frankowe im zostawili

! Odpowiedz
4 0 ~lee

to proste, ludzie mają umowy kredytowe z bankiem. Gdyby chcieli sprzedać część hipoteczną, musieliby fatygować ludzi do aneksowania umów.

! Odpowiedz
0 1 ~luk odpowiada ~lee

mam kredyt hipoteczny w bph. rata pobierana jest co miesiac automatycznie z konta osobistego. ciekawe czy konto zostawia w bph czy bedzie aneks.

! Odpowiedz
0 1 ~bbbbb odpowiada ~luk

zmienią ci na rachunek techniczny - jeśli ci w ogóle łaskawie wyślą pismo -

! Odpowiedz
0 0 ~procencik odpowiada ~bbbbb

a jak zmienią na techniczny, to dowalą marże za to że nie wpływa wynagrodzenie na konto :)

! Odpowiedz
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl