REKLAMA

BTC STUDIOS S.A.: Nawiązanie współpracy z Pacific Media Group w związku z planami wejścia na rynki Azji Południowo-Wschodniej, w tym Chin

2020-10-19 09:00
publikacja
2020-10-19 09:00
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 48 / 2020
Data sporządzenia: 2020-10-19
Skrócona nazwa emitenta
BTC STUDIOS S.A.
Temat
Nawiązanie współpracy z Pacific Media Group w związku z planami wejścia na rynki Azji Południowo-Wschodniej, w tym Chin
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd BTC Studios S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: „Emitent”, „Spółka”) niniejszym przekazuje do publicznej wiadomości informację, iż podpisał list intencyjny z Pacific Media Group z siedzibą w Hongkongu („PMG”) (łącznie „Strony”), liderem w dziedzinie produkcji, dystrybucji i finansowania treści rozrywkowych w krajach Azji Południowo-Wschodniej.

Zgodnie z treścią listu intencyjnego, Strony rozpoczęły działania, których celem będzie określenie zasad oraz warunków współpracy w regionie azjatyckim, ze szczególnym uwzględnieniem rynku chińskiego. Ponadto Strony uzgodniły, że opracują plan strategiczny, a także planują zawarcie umowy regulującej szczegóły współpracy biznesowej w terminie do dnia 6 kwietnia 2021 r.

Zgodnie z zapisami listu intencyjnego, w ramach zakładanego modelu współpracy pomiędzy Emitentem a PMG, Spółka BTC Studios S.A. zapewni unikalne rozwiązania dla zachodnich twórców branży gier mobilnych oraz gier wideo, poszukujących możliwości dystrybucji w Chinach i na rynkach Azji Południowo-Wschodniej. PMG będzie wspierać działania Emitenta w tym zakresie. Współpraca będzie dwukierunkowa i umożliwi także azjatyckim twórcom gier, producentom, dystrybutorom, właścicielom IP i inwestorom możliwość ekspozycji na rynkach europejskich.

BTC Studios S.A. współpracuje obecnie z międzynarodowymi właścicielami światowych tytułów (IP) w branży family content. Są to w większości znane IP, pozyskane przez Emitenta na zasadach wyłączności, będące w rękach globalnych marek, produkujących i publikujących treści dla rodzin na całym świecie. Firma łączy te znane tytuły, tworząc na ich podstawie licencjonowane gry mobilne i gry wideo, które Emitent – dzięki współpracy z PMG – planuje wydać również na rynkach Azji Południowo-Wschodniej, w tym w Chinach.

PMG odpowiadało za chińską dystrybucję wielu znanych tytułów należących do światowych liderów branży rozrywkowej w tym np.: 9 Story, Jim Henson Company, Cyber ​​Group Studios i Gummybear International. Korporacja współfinansowała również filmy, takie jak: Ad Astra, The Marsian, X-Men Apocalypse, Independence Day Resurgence, Miss Peregrine, Alien: Covenant, War of the Planet of the Apes i The Greatest Showman.

PMG działa za pośrednictwem większości popularnych platform do dystrybucji treści rozrywkowych w regionie Azji, w tym CCTV - narodowej chińskiej telewizji, platform cyfrowych, takich jak Youku, Tencent, Iqiyi, Mango, ponad 20 marek IPTV, OTT.

Zawarcie listu intencyjnego i rozpoczęcie współpracy pomiędzy BTC Studios S.A. a PMG jest wynikiem podejmowanych działań mających na celu realizację ekspansji międzynarodowej Emitenta przez wejście na rynek chiński i Azji Południowo-Wschodniej przy ścisłej współpracy z Pacific Media Group.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-10-19 Adrian Smarzewski Prezes Zarządu Adrian Smarzewski
Źródło:GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki