REKLAMA

BNP Paribas Polska i BGŻ utworzą po około 50 mln zł rezerw w związku z połączeniem

2015-04-29 17:48
publikacja
2015-04-29 17:48

BNP Paribas Bank Polska oraz BGŻ, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, utworzą w związku z połączeniem rezerwy. W przypadku BNP będzie to łącznie 48,1 mln zł, a BGŻ - 56,2 mln zł - podały oba banki w komunikatach.

BNPP utworzy rezerwę związaną z likwidacją oddziałów na 13,4 mln zł oraz rezerwę na świadczenia pracownicze (związane z planowaną redukcją zatrudnienia) na 35,7 mln zł.

Rezerwa związana z likwidacją oddziałów w przypadku BGŻ wyniesie 6,9 mln zł. Redukcja zatrudnienia w tym banku będzie oznaczała rezerwę w wysokości 49,3 mln zł.

W lutym walne zgromadzenia BNP Paribas Polska i BGŻ zdecydowały o połączeniu banków. Będzie ono polegało na przeniesieniu całego majątku BNP Paribas Banku Polska na Bank BGŻ. Jednocześnie nastąpi podwyższenie kapitału Banku BGŻ poprzez emisję akcji, które zostaną następnie wydane dotychczasowym akcjonariuszom BNP Paribas Banku Polska.

W zamian za sześć akcji BNP Paribas Banku Polska akcjonariusze tego banku otrzymają pięć akcji BGŻ. Docelowo na giełdzie notowane mają być akcje połączonego banku - Bank BGŻ BNP Paribas.

Zgodnie ze środowym komunikatem, dniem referencyjnym w procesie połączenia banków będzie 7 maja.

Fuzja prawna BNP Paribas Bank Polska i BGŻ ma zostać zakończona do końca pierwszego półrocza. (PAP)

kuc/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy na 2014 rok, podsumowania 2013 roku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki