REKLAMA

BMW zbuduje zakłady w obwodzie kaliningradzkim

2018-02-15 14:28
publikacja
2018-02-15 14:28

Niemiecki koncern BMW zbuduje w rosyjskim obwodzie kaliningradzkim zakłady produkcyjne - podał w czwartek dziennik gospodarczy "Wiedomosti", powołując się na ministra przemysłu Rosji Denisa Manturowa. Informację potwierdziło również samo BWM.

/ fot. Mark Blinch / FORUM

Przedstawiciel koncernu wskazał, że BMW ma doświadczenie pracy w obwodzie kaliningradzkim. Podał także jako powód politykę władz, którą określił jako sprzyjającą inwestycjom. Od 1999 roku samochody BMW są montowane w kaliningradzkich zakładach motoryzacyjnych Awtotor.

Gubernator obwodu kaliningradzkiego Anton Alichanow przekazał, że BMW rozpatruje kilka możliwych lokalizacji zakładów, a główną opcją jest park przemysłowy Chrabrowo. Budowa może zająć 2-2,5 roku. Koncern BMW będzie mógł na czas budowy wydzierżawić teren o wielkości 56 hektarów w Chrabrowie, a potem go wykupić.

BMW, rosyjskie ministerstwo przemysłu i władze obwodu kaliningradzkiego nie podają obecnie szczegółów inwestycji. Alichanow określił ją jako porównywalną z innymi analogicznymi projektami w Rosji. Jak zauważają "Wiedomosti", Daimler na powstające obecnie zakłady pod Moskwą wyda około 250 mln euro. Sam koncern BMW jesienią 2017 roku szacował na kilkaset milionów euro inwestycję w stworzenie zakładów o pełnym cyklu produkcyjnym.

W 2017 roku w Rosji sprzedano blisko 31,6 tys. aut BMW. Niemiecki koncern montuje w Rosji modele trzeciej, piątej i siódmej serii oraz modele X1, X3, X4 , X5 i X6.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ ulb/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z korzyścią do 400 zł

Konto Przekorzystne z korzyścią do 400 zł

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
trader01
Oczywiście jakieś sankcje wobec Rosji obowiązują ale nie dotyczy to Niemców tylko polskich jabłek
sztos1
fakt dotyczy to głównie polskiej głupoty
virus87
ehhh bo my to tacy jesteśmy inteligenty za Buga ...... zamiast pozwolić na drugą nitkę czyli tzw. nord streem 2 to nie bo kacapy ble ble ble a tak to my byśmy mieli w szachu Ukrainę i by się do nas nie sadzili bo jak by kwikneli coś to wtedy jest przecież druga rura :D z kolei Ruski jak by zainwestowali tu kilka miliardów ehhh bo my to tacy jesteśmy inteligenty za Buga ...... zamiast pozwolić na drugą nitkę czyli tzw. nord streem 2 to nie bo kacapy ble ble ble a tak to my byśmy mieli w szachu Ukrainę i by się do nas nie sadzili bo jak by kwikneli coś to wtedy jest przecież druga rura :D z kolei Ruski jak by zainwestowali tu kilka miliardów USD w gazociąg to też by chyba nie chcieli wtedy go atakować czy jak pierw wpłacam pieniądze do banku a potem go okradam ? A no i z kolei z tranzyciku do Szkopów też coś bym nam kapało a nie Wielka Polska sra ta ta ....... PA
niepelnosprawny_org
do dwóch lat pozniej ruscy beda pozyczac od Polski...
mb-1
Myślałem, że chodzi o silniki lotnicze, zgodnie z tradycją...
niepelnosprawny_org
silniki rakitowe, orbitowe, kosmiczne...
ajwaj
No i OK :)
Zgoda buduje, niezgoda rujnuje
niepelnosprawny_org
w ogole nizgodni z rzeczywistością, a ruscy tam swoje rakiety na europe jak straszak montują, w ogóle cyrk, a jak rosja bedzie jeszcze bardziej agresywna, to bedzie przejmowac wrogie, zagraniczne "fabryki szpiegów"...

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki