REKLAMA

BFG powołany na kuratora Idea Banku bezterminowo

2019-05-16 10:54
publikacja
2019-05-16 10:54

Bankowy Fundusz Gwarancyjny został powołany na kuratora Idea Banku bez określenia ram czasowych - poinformowała PAP Biznes Magdalena Potocka z biura prasowego BFG.

/ fot. Jaap Arriens / ZUMA Press

"Nie określono ram czasowych powołania na kuratora" - powiedział Potocka.

W środę po sesji bank podał, że KNF powierzyła Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu funkcję kuratora w celu poprawy sytuacji w banku.

Komisja Nadzoru Finansowego określiła, że do zadań kuratora należy m.in. wsparcie organów Idea Banku w działaniach mających na celu doprowadzenie do poprawy jego sytuacji ekonomiczno-finansowej, w szczególności przez opracowanie oraz realizację wiarygodnego planu naprawy.

BFG podał, że ustanowienie go kuratorem w Idea Banku jest wyrazem współpracy instytucji sieci bezpieczeństwa finansowego.

Zgodnie z prawem bankowym szczegółowy zakres zadań kuratora określa Komisja Nadzoru Finansowego.

Za zgodą KNF kurator może zwołać nadzwyczajne walne zgromadzenie banku.

Kuratorowi przysługuje prawo uczestniczenia w posiedzeniach organów banku oraz prawo do uzyskiwania wszelkich informacji niezbędnych do wykonywania jego funkcji. Kurator może także zaskarżyć uchwałę walnego zgromadzenia akcjonariuszy.

Kurator składa KNF kwartalne sprawozdania ze swojej działalności zawierające ocenę sytuacji finansowej banku lub realizacji przez zarząd banku planu naprawy. 

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki