REKLAMA

BBC: handlujący kryptowalutami chomik prześcignął profesjonalnych inwestorów

2021-09-27 19:48
publikacja
2021-09-27 19:48
BBC: handlujący kryptowalutami chomik prześcignął profesjonalnych inwestorów
BBC: handlujący kryptowalutami chomik prześcignął profesjonalnych inwestorów
/ Mr Goxx

Chomik zwany Mr Goxxem handluje kryptowalutami, kiedy biega w swojej klatce na kółku i w tunelach podłączonych do elektroniki. Od czerwca jego obroty na rynku wzrosły o prawe 20 proc., co oznacza, że przegonił wielu profesjonalnych graczy giełdowych - przekazało w poniedziałek BBC.

Obrotny gryzoń posiada swoje "biuro", czyli mniejsze pomieszczenie przymocowane do klatki, w której mieszka. Każdego dnia jest tam wpuszczany i jego "działalność" jest transmitowana na żywo na platformie streamingowej Twitch.

Mr Goxx

Kółko, po którym Mr Goxx biega, jest podłączone do sztucznej inteligencji i daje możliwość wyboru kryptowaluty w zależności od pola na którym zwierzę się zatrzyma. Gryzoń ma też do dyspozycji dwa tuneliki - jeżeli wejdzie do jednego z nich dokona zakupu, w drugim - sprzedaży.

Chomik rozpoczął swoją karierę na rynku kryptowalut 12 czerwca, inwestując 326 euro w platformę Stellar (XLM). Po 95 zamówieniach w ciągu miesiąca kapitał Mr Goxxa zmniejszył się o 7,3 proc. Zła passa jednak została szybko przerwana - jego obroty odkąd zaczął handlować wzrosły o 19,41 proc. Momentami udawało mu się wyprzedzić nawet Bitcoina.

Jego "biznes" jest eksperymentem dwóch mężczyzn po trzydziestce z Niemiec - naukowca i programisty, którzy nie ujawnili swojej tożsamości.

"Odczuwaliśmy jak w dzisiejszych czasach wszystko staje się coraz droższe, a gromadzenie oszczędności jest bardzo trudne przy wysokich czynszach" - powiedzieli. "Mamy wrażenie, że osoby z naszego pokolenia nie widzą innej szansy, niż przeznaczenie dużych części swoich oszczędności na rynek kryptowalut bez wiedzy na jego temat" - dodał jeden z nich.

"Ciekawiło nas, czy chomik byłby w stanie podejmować mądrzejsze decyzje inwestycyjne niż oni" - wyjaśnił. Właściciele gryzonia podkreślają jednak na Tweeterze Mr Goxxa, że eksperyment nie powinien być traktowany jako porada inwestycyjna.

Nazwa Mr Goxx to nawiązanie do firm Mt Gox, która była największą giełdą kryptowalut na świecie, dopóki nie włamano się do niej i nie skradziono setek tysięcy bitcoinów przez co ogłosiła upadłość. (PAP)

skib/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
kochan
Jego obroty wzrosły? Czyli, co? Na kółku, czy więcej handlował, czy też może miało być "kapitalzacja" lub zysk?
daniel_1
Gdyby chomik nie odniósł "sukcesu" to też byłby o tym tekst?
mrbeast
Takich chomików biega po świecie 10000000 a tylko jeden odniósł sukces? Czy to może nie jest przypadek?
kenn
Myszka nie osiągnęła, dlatego na razie czekają również na jej sukces :)
drzaraza
To wskazuje na to , że każą decyzja zakupu prowadzi drogą ku przepaści.
dolar36
to pokazuje realną wartość tego czegoś
xyzq
News ten świadczy tylko o tym, że "gra" na giełdzie czy na dowolnym rynku jest tylko grą i nie ma nic wspólnego z INWESTOWANIEM - jest wypadkową wiary i czystego fuksa... Czyli dokładną odwrotnością tego o czym od lat mówią "profesjonalni inwestorzy"...
prs
Nie..
Jest troszke inaczej..zadna wypadkowa wiary czy fuks..
Jest gracz, ktory tez moze byc inwestorem i sa ramy czasowe okreslajace sytuacje gracz a inwestor..
db009
1) Nie wiemy z kim się porównują 2) Wyniki na giełdzie są długoterminowe, nie wiemy jaki interwał tu sprawdzają. Krótkoterminowo byle kto może prześcignąć profesjonalistów, powodzenia w stałych zyskach przez 1-2-5-10 lat. 3) Na altcoinach była hossa, wystarczyło kupić bez stop lossa i każdy by wygrał, to jak zakup 1) Nie wiemy z kim się porównują 2) Wyniki na giełdzie są długoterminowe, nie wiemy jaki interwał tu sprawdzają. Krótkoterminowo byle kto może prześcignąć profesjonalistów, powodzenia w stałych zyskach przez 1-2-5-10 lat. 3) Na altcoinach była hossa, wystarczyło kupić bez stop lossa i każdy by wygrał, to jak zakup WIG20 10 lat temu i trzymanie przez kilka lat ze stratą, dziś taka osoba jest "zwycięzcą"?
zbyszek_
"sztucznej inteligencji i daje możliwość wyboru kryptowaluty w zależności od pola na którym zwierzę się zatrzyma."
Od kiedy 'switch statement' to sztuczna inteligencja?

Powiązane: W co warto teraz zainwestować?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki