REKLAMA

Aviva ma ponad 100 umów o zarządzanie PPK

2019-07-22 16:45
publikacja
2019-07-22 16:45
Materiały dla mediów

Aviva Investors Poland Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych sfinalizowało już ponad 100 umów z firmami o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi (PPK) - powiedział PAP Bohdan Białorucki z Avivy. Także Aegon PTE poinformowało PAP, że podpisało już pierwsze umowy o zarządzanie PPK.

Zgodnie z prawem od 1 lipca pracodawcy zatrudniający co najmniej 250 osób wchodzą do systemu PPK. Co kolejne pół roku - aż do stycznia 2021 r. - system PPK będzie wprowadzany w coraz mniejszych przedsiębiorstwach.

Rzecznik Aviva Bohdan Białorucki poinformował PAP, że Aviva Investors TFI sfinalizowało już ponad 100 umów z firmami z różnych branż: produkcyjnych, usługowych, handlowych itd. "Prowadzimy wiele zaawansowanych rozmów o zawarciu kolejnych umów PPK" - dodał.

Pierwsze umowy o zarządzanie PPK podpisało też z klientami Aegon PTE - powiedział PAP Marcin Pawelec z Towarzystwa. "Zainteresowanie firm zatrudniających min. 250 pracowników uruchomieniem PPK jest w ostatnich tygodniach bardzo duże. Otrzymujemy wiele zapytań w tej sprawie i w ostatnich tygodniach przedstawiliśmy już naszą ofertę kilkuset firmom. Należy się spodziewać, że będą one podpisywać umowy w kolejnych tygodniach" - mówił.

Oszczędności gromadzone w Pracowniczych Planach Kapitałowych tworzone są wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo. Tzw. podstawowe wpłaty do PPK, finansowane przez pracowników i pracodawców wyniosą: 2 proc. wynagrodzenia brutto, które zapłaci pracownik, przy czym osoby zarabiające mniej niż 120 proc. minimalnego wynagrodzenia mogą wnioskować o obniżenie składki do 0,5 proc. Pracodawca ma wpłacać 1,5 proc. wynagrodzenia brutto pracownika.

Dopłata z państwowego Funduszu Pracy wyniesie 20 zł miesięcznie, co w skali roku daje 240 zł. Dodatkowo w pierwszym roku pracownicy otrzymają także tzw. wpłatę powitalną w wysokości 250 zł.

Wpłaty do systemu przekazywane są na indywidualne rachunki uczestników PPK utworzone przez instytucję finansową, która prowadzi i zarządza PPK w danej firmie. W systemie PPK uczestniczą wyłącznie instytucje finansowe zarządzane przez podmioty wpisane do ewidencji PPK prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju.(PAP)

autorzy: Aneta Oksiuta, Błażej Winter

aop/ bwi/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (2)

dodaj komentarz
molenda333
To znaczy ze coraz wiecej ludzi jednak się przekonało..To bardzo dobra wiadomośc. To musi jakoś ruszyć z miejsca a ludzie na bank zaufają PPK .Bo przecież nie muszą odkładac jakiejś ogromnej sumy.A jednak zawsze to dodatkowy grosz na stare lata.
kosiaczkaa
Czyli jak wiadać system ppk się rozrasta no ale to dobrze, bo w końcu będzie można wytłumaczyć ludziom że ten program naprawdę jest dobrym rozwiązaniem no i szansą dla ludzi którzy chcą mieć po prostu trochę kasy odłożone

Powiązane: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki