REKLAMA

Auta z Anglii z kilkukrotnie droższym OC

2015-05-19 05:29
publikacja
2015-05-19 05:29
Auta z Anglii z kilkukrotnie droższym OC
Auta z Anglii z kilkukrotnie droższym OC
/ YAY Foto

Towarzystwa ubezpieczeniowe sprzedając polisy OC właścicielom aut z kierownicą po prawej stronie przewidują, że wzrośnie liczba zderzeń czołowych z ich udziałem. By zniechęcić kierowców, kilkakrotnie podwyższają stawki - informuje "Gazeta Wyborcza".

(YAY Foto)

Europejski Trybunał Sprawiedliwości uznał zakaz rejestracji takich aut za sprzeczny z prawem unijnym. Polska musi więc znieść zakaz ich rejestracji. Dwa tygodnie po podpisaniu stosownych rozporządzeń wejdą one w życie.

Gazeta podaje przykłady stawek dla takich aut, zwanych "anglikami". Np. PZU, największy polski ubezpieczyciel, stosuje 50-procentową zwyżkę. (PAP)

sto/

Źródło:PAP
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~nick
To najlepiej w jakieś multiagencji popytać np. CUK gdzie mają polisy wielu TU, a nie koncentrować się na ofercie jednego ubezpieczyciela.
~Zedzio
Od 3 lat jeżdżę
Irlandczykiem we Francji i jakoś nie miałem wypadku baletnica jak nie umie tańczyć to mówi że ją gacie w ....... uwierają to samo można powiedzieć o kiepskich kierowcach którzy na każdym kroku łamią przepisy :)
~Sztalger
Ciekawe kiedy PZU zostanie pozwane do Sądu za bezpodstawne zawyżanie stawek dla Anglików. Zasadą UE jest wolny rynek, z czego skorzystało już wielu naszych rodaków. Ale działa to w dwie strony - jakakolwiek dyskryminacja na pewno spotka się z ripostą KE. bez udowodnienia powodów zwyżki stawek dla "anglików", PZU ma niewielkie Ciekawe kiedy PZU zostanie pozwane do Sądu za bezpodstawne zawyżanie stawek dla Anglików. Zasadą UE jest wolny rynek, z czego skorzystało już wielu naszych rodaków. Ale działa to w dwie strony - jakakolwiek dyskryminacja na pewno spotka się z ripostą KE. bez udowodnienia powodów zwyżki stawek dla "anglików", PZU ma niewielkie szanse w sporze z KE.
Na tej samej zasadzie auto sprowadzone do Polandii ze Szwecji też może mieć podniesione OC, bo ich niektóre wymogi dotyczące wyposażenia różnią się od naszych,np. funkcjonowanie dziennych czy przeciwmgłowych.
~Black24
to się nie popisali, cena 5 letniego BMW serii 3 jest w UK niższa o 30% niż w Polsce. Te pare stówek za ubezpieczenie więcej nie ma znaczenia, powinni zwiększyć o 500% a nie o 50%
~asad
Powinna być 100 % drozej albo jeszcze lepiej nich będzie stawka jak w UK po 1000 Fuli za fure. Kto był w Uk to wie jak sie trudno jezdzi z kieronica po drugiej stronie niech mi ktos nie mówi ze nie pogarsza to bezpieczenstwa innych uczestnikow ruchu !!!!!
~Anglik
Jak ktoś jest łajzą i nie potrafi jeździć w Polsce to będzie łajzą w UK
~Perlon odpowiada ~Anglik
Żaden łajza nawet nie pomyśli o tym że jest łajzą tylko jest pewien że jest mistrzem świata i okolic księżyca. Przydrożne krzyże pokazują ilu takich mistrzów mieliśmy i ilu niewinnych zabrali ze sobą do grobu.
~wers odpowiada ~Anglik
Anglik się odezwał, co na przeglady tez jezdzisz do Polski. Rozbijają mnie tacy drobni ciułacze co za pare zlotych mniej sa w stanie sprowadzic wszystko. A co do jezdzenie czy mistrz kierownicy nadal zjezdza z ronda pierwsza w prawo
~oldDriver
Jeśli się jeździ szybko i wyprzedza - zgoda, jest bardziej niebezpiecznie. Natomiast jeśli pilnuje się pobocza jadąc powoli bez wyprzedzania kogokolwiek (oprócz rowerzystów), kierownica z prawej pomaga w jeszcze lepszym pilnowaniu pobocza i unikana zawadzenia np. pieszego. A więc dla powolnych i ostrożnych kierowców pojazdy z UK Jeśli się jeździ szybko i wyprzedza - zgoda, jest bardziej niebezpiecznie. Natomiast jeśli pilnuje się pobocza jadąc powoli bez wyprzedzania kogokolwiek (oprócz rowerzystów), kierownica z prawej pomaga w jeszcze lepszym pilnowaniu pobocza i unikana zawadzenia np. pieszego. A więc dla powolnych i ostrożnych kierowców pojazdy z UK są nawet bezpieczniejsze.
~drajwer
Bardzo dobrze! Nie mamy dróg na takie samochody!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki